šaltr.cz

články

Arenberg v ohrožení

Leden 24, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 2x komentař

Arenberský les

Nejznámější kostkový úsek klasiky Paris-Roubaix, arenberský les, je v ohrožení. Dle francouzského deníku L’Equipe se zde byli podívat Thierry Gouvenou a Jean-Francois Pescheux, dva ze členů závodní komise ASO. “Za sucha je úsek průjezdný. Pokud by ale pršelo, pak rozhodně ne. To nemůžeme riskovat.” Oba se pak vyjádřili, že začlenění tohoto úseku v letošním ročníku Paris-Roubaix je v ohrožení, neboť stav cesty je doslova tragický. Na cestě je spousta bláta a pokud zde nebudou provedeny patřičné úpravy, úsek bude vypuštěn. To se stalo již před sedmi lety, kdy byl tento sektor ze stejného důvodu vyřazen z itineráře závodu. A právě tehdejší stav kočičích hlav odpovídá tomu aktuálnímu.

S tím vším by určitě souhlasil i Johan Museeuw. Belgická legenda ovládla Paris-Roubaix v roce 1996, ale dva roky poté právě na inkriminovaném úseku těžce spadla. Následky byly hrozivé. V noze se mu po zranění vytvořila sněť, kvůli které Museeuw téměř přišel o nohu. Vše překonal a v letech 2000 a 2002 zde opět triumfoval.

Úsek, který nejednou v minulosti rozhodl celý závod, má tedy na mále. Organizátory čeká nelehký úkol tento úsek vyčistit alespoň do té míry, aby nebylo ohroženo zdraví jezdců. I za ”normálního” stavu je Arenberg kořením pekla severu a je těžké ho projet bez defektu či pádu. Teď by to bylo prakticky nemožné. Doufejme, že se podaří tento úsek zachránit a my budeme moci i letos sledovat, jak se zde láme chleba.

Foto: bram_souffreau

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

2x komentář

  1. lukasLed 29, 2012 v 16:12odpovědět

    Čtete si po sobě někdy ty články? Kromě chyb Vám to ani nedává smysl – viz předposlední odstavec.

  2. FKLed 29, 2012 v 17:12odpovědětautor

    Díky za upozornění.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?