šaltr.cz

články

Bárta exceloval na Coppi e Bartali

Březen 24, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Stupně vítězů Coppi e Bartali 2012

Tým NetApp se předvedl ve skvělé formě na etapovém závodě Coppi e Bartali. Pro české fanoušky je to o to příjemnější, že hlavní hvězdou byl Honza Bárta. Ten totiž nejen, že dokázal držet krok s elitními vrchaři v těžkých etapách, ale navíc v závěru všem doslova vypálil rybník, když dokázal zvítězit v závěrečné časovce jednotlivců!

NetAppu se dařilo celý etapák. Hned v úvodní etapě byl Cesare Benedetti druhý, když se z vítězství radoval Andrea Palini (Team Idea). Druhou etapu, respektive půletapu vyhrál Elia Viviani (Liquigas-Cannondale). V odpolední půletapě, kterou byla týmová časovka, pak NetApp ukázal svou sílu, když zajel nejrychlejší čas. V tu chvíli se do čela průběžného pořadí vyhoupl Cesare Benedetti, který udržel vedoucí pozici i po třetí etapě, kterou vyhrál Diego Ulissi (Lampre-ISD). Ten dokázal vítězství zopakovat i den poté, tedy ve čtvrté etapě. Průběžného vedení se před posledním dnem ujal Bartosz Husarski (NetApp), který vedl před Danilem Di Lucou (Acqua & Sapone), Diegem Ulissim a naším Honzou Bártou. NetApp tak měl skvěle rozjetý závod a dalo čekat, že minimálně jednoho svého zástupce by měl mít mezi třemi nejlepšími. Pak ale přišla bomba. Bártič předvedl pravděpodobně svůj nejlepší výkon v časovce vůbec a zajel absolutně nejlepší čas ze všech! Druhému nadělil pět vteřin, ale co bylo důležitější, byl fakt, že svým hlavním soupeřům v celkovém pořadí nadělil ještě více! Díky se tomu se mohl radovat z doublu! Nejen, že vyhrál časovku, ale zároveň tak vyhrál i celý etapák! Radost v týmu pak byla o to větší, že Bartosz Husarski udržel náskok před Italem Ulissim a na stupních vítězů tak Bártu doprovodil na druhém místě, právě před třetím Ulissim.

Honza Bárta tedy ukázal svou sílu v plné parádě. Nejen, že je výborný na celodenní úniky, ale dokáže držet krok i se špičkovými vrchaři a zajíždět časovky. Dost možná by tento výsledek mohl být pro Bártu odrazovým můstkem k dalšímu posunu v jeho kariéře.

Jan Bárta si jede pro vítězství na Coppi e Bartali 2012

Jan Bárta při cestě za triumfem na Coppi Bartali

Druhý z Čechů v barvách NetAppu, Leopold König, nenastoupil do závěrečné časovky, takže závod nedokončil. Jak jsme již avizovali v preview závodu, Keny měl v poslendí době problémy se zády, takže s největší pravděpodobností bral Coppi Bartali, jako součást rozjetí a testu jeho nohou a zad. I když se neblískl, jako jeho týmový kolega, není třeba dělat z toho nějaké závěry. Keny ví, co potřebuje. Fakt, že na tom jistě není úplně špatně, svědčí i jeho účast v týmové časovce, kterou NetApp vyhrál.

Výsledky závěrečné časovky Coppi e Bartali:

  1. Jan Bárta
  2. Adriano Malori
  3. Stefano Garzelli
  4. Moreno Moser
  5. Francesco Reda
Celkové pořadí Coppi e Bartali 2012:
  1. Jan Bárta
  2. Bartosz Husarski
  3. Deigo Ulissi
  4. Stefano Garzelli
  5. Francesco Reda

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Foto: Team NetApp – Roth

Tagged , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?