šaltr.cz

články

Belgičané ovládli závod Elite

Leden 29, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 2x komentař
Niels Albert

Niels Albert

Čekalo se hodně. Měla to být velká bitva, která se rozhodne až v samotném závěru. Vše nakonec ale dopadlo úplně jinak. Niels Albert totiž nedal nikomu šanci a vyhrál stylem start-cíl.

Zpočátku se zdálo, že se jedná opravdu o velký souboj nervů. Zdeněk Štybar dobře odstartoval a jakoby nechával Belgičany uvěřit, že dnes nemá den. Ti tomu pomalu začínali věřit. Sven Nys již přestal čekat a začal útočit. V tu chvíli byl Zdeněk tam, kde být měl – těsně za Nysem. V nejtěžší pískové pasáži ale Zdeněk udělal chybu, musel z kola a ztratil kontakt s Nysem. Od té chvíle pro něj začalo padesát minut trápení, které ukončil až průjezd cílovou páskou.

Zatímco Niels Albert jel svůj vlastní závod a soustředil se pouze na to, aby nechyboval a držel své strojové tempo, za ním se bojovalo o zbytek cenných kovů. Boj to byl zajímavý, i když na napínavosti ubíral fakt, že o všechny medaile dnes bojovali jen a pouze Belgičané, kteří ovládli dnešní závod. Sedm jezdců v první sedmičce. To nepotřebuje další komentář. Zpočátku se zdálo, že o stříbro a bronz si to rozdá duo Nys – Pauwels, ale i to se po půlce závodu začalo měnit. Sjela se totiž skupina všech zbylých šesti Belgičanů, která si to měla rozdat o dvě medaile. Sven Nys v posledních minutách závodu zřejmě neustál fakt, že bojuje “pouze” o stříbro a vycouval až na konec skupiny. Nejvíce sil měl v závěru, poměrně nečekaně, Rob Peeters, který se do nominace dostal až na poslední chvíli. Bral ale i přesto stříbro, když pro třetí medaili si přijel, stejně jako v loňském roce, Kevin Pauwels.

Zbytek světa si jel v podstatě další závod. Určitě příjemné představení předvedl Radomír Šimůnek, který jel výborně a přijel jako první nebelgičan na osmé příčce! Zdeněk Štybar nakonec závod dokončil na třináctém místě.

Výsledky závodu Elite:

 1. Niels Albert (Belgie)
 2. Rob Peeters (Belgie)
 3. Kevin Pauwels (Belgie)
 4. Tom Meeusen (Belgie)
 5. Bart Aernouts (Belgie)
 6. Klaas Vantornout (Belgie)
 7. Sven Nys (Belgie)
 8. Radomír Šimůnek (Česká Republika)
 9. Simon Zahner (Švýcarsko)
13. Zdeněk Štybar
Kompletní výsledky závodu najdete zde.

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

2x komentář

 1. jaLed 29, 2012 v 17:02odpovědět

  Ach ta čeština: http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=medaile

 2. FKLed 29, 2012 v 17:09odpovědětautor

  Díky za upozornění! Přeci jen nikdo není neomylný…

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?