šaltr.cz

články

Bratři Schleckové mimo hru?

Červen 7, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Andy Schleck

Tour de France se nezadržitelně bíží a pomalu se tak začíná rozebírat forma jednotlivých favoritů. Mezi ty by měli patřit i bratři Schleckové, zejména pak mladší Andy. Podle toho, jak celý Radioschack-Nissan-Trek letos působí se ale zdá, že letos by dost možná mohli být mimo hru.

Přestože Johan Bruyneel postavil celý tým právě pro “starou dámu” a bratry Schlecky, ani jeden zatím vlastně nic nepředvedl. Vše jakoby odstartoval pád Fabiana Cancellary na Okolo Flander, kde si Spartacus zlomil klíční kost. V podstatě od té doby jsme o Radioschacku neslyšeli. Alespoň ne o jejich umístění na předních příčkách. Co se ale v souvislosti s týmem začalo rozebírat je, zda zvolil Johan Bruyneel správnou taktiku. Ten totiž letos vsadil na rozdělení dosud prakticky nerozdělitelného bratrského dua. Oba měli rozdílný program, ale oba mají stejný vrchol. Postupem času se ale zdá, že místo aby oba bratři obrnili svou psychiku a ztratili závislost jednoho na druhém, oba se zřejmě tak trošku hroutí, nebo alespoň evidentně trápí. Frank slezl na Giru, za což od svého týmové manažera sklidil velkou kritiku. Andy dnes při časovce na Critérium Du Daphiné lehl a časovku dokončil jako osmý nejhorší, když na vítězného Bradley Wigginse ztrail téměř jedenáct minut!

Je pravda, že Fabian Cancellara si vybral notnou dávku smůly, když při evidentně výborné formě spadl na Ronde van Vlaanderen a vypadl tak ze závodění v nejméně vhondou dobu. I kdyby se tak ale nestalo, je až zarážející, že jezdec tohoto typu v týmu prakticky nemá silné domestiky – klasikáře. I přesto, že spolu s ním jezdí jezdci jako Robert Wagner, nebo Daniele Bennati, jeho podpora v pro něj stěžejních klasikách není taková, jako by zřejmě měla být. Vše je totiž podřizováno právě Schleckům a Tour. I samotný Fabian je zde, aby oběma jezdcům co nejvíce pomohl. A nutno dodat, že jeho podíl na jejich výsledcíh je enormní. Právě on pomohl Andymu nabrat cenné vteřiny v belgických etapách, kde by zřejmě Andy byl jinak “ztracen”. A nejen zde, i v ostatních etapách odvádí Cancellara spousty tvrdé práce, kterou odvádí opravdu znamenitě! Alespoň pro mně tak vyvstává otázka, zda jsou toho vlastně bratři Scheckové “hodni”? Andy je sice vynikající vrchař, ale to je vlastně tak vše. Po rovině patří mezi průměr, ve sjezdech a časovkách pak těžce ztrácí (rád bych upozornil, že zde porovnávám jeho výkony s ostatními jezdci ProTour, nikoliv s amatéry!). Pokud tedy Andy chce uvažovat o vítězstvů na Tour, musí být v kopcích minimálně o třídu lepší, než zbytek jeho konkurentů. Andy ovšem volí čím dál více přípravu podobnou té, kterou preferoval Lance Armstrong, tedy pouze pár závodů mimo jeho vrchol. Kromě legendráního Lance ale zatím zřejmě nikdo nepřišel na to, jak tuto metodu dotáhnout k úspěšnému konci.

Doplatí Andy na to, že se pomalu “zakopává”, přičemž rozbroje s Bruyneelem situaci ještě stěžují? Nebo se podařilo Bruyneelovi a Schleckům zvolit geniální taktiku, kterou matou všechny soupeře i odborníky? To se dozvíme již za necelý měsíc…

Foto: Rcrhee

Tagged , , , , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?