šaltr.cz

bleskovky

Cavendish nejrychlejší v druhé etapě na Tirreno-Adriatico

Březen 8, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Úřadující světový šampion Mark Cavendish byl nejrychlejší v dojezdu druhé etapy Tirreno-Adriatico. Připsal si tak již čtvrtý triumf v letošní sezóně a prokázal tak, že má letos skvělou formu. Cavendish je tak od roku 2005 prvním, kdo na Tirrenu dokázal vyhrát v duhovém dresu. Tehdy se to podařilo španělské legendě Oscaru Freiremu. Ten navíc dnes dojel za Cavendishem jen těsně druhý. I on tak dokazuje, že je letos dobře připraven a jistě by se s ním mělo počítat na blížící se klasiky typu Milan-San Remo, které se jede již příští sobotu.

Dojezd etapy poznamenal pád necelé dva kilometry před cílem, do kterého se zamotaly téměř dvě třetiny jezdců a na čele tak zbylo jen zhruba čtyřicet závodníků. V tu dobu již ale vepředu byly prakticky všichni elitní spurteři, takže samotný výsledek etapy pád snad až tolik neovlivnil. Pádu se naštěstí vyhnul i Roman Kreuziger. Nejlépe rozjetý spurt měl Tyler Farrar, za kterým se ale vyvezl Cavendish a nedal Farrarovi šanci. Na poslední chvíli se pak z čista jasna objevil ještě po pravé straně jedoucí Oscar Freire, který opět ukázal svůj dokonalý pohyb v balíku. Za zmínku ještě stojí i čtvrté místo Petera Sagana. V průběžném pořadí se na čele nic nezměnilo a modrý dres pro vedoucího jezdce poveze i zítra Matthew Goss ze stáje GreenEDGE.

Pořadí top 10 z druhé etapy:

  1. Mark Cavendish
  2. Oscar Freire
  3. Tyler Farrar
  4. Peter Sagan
  5. Sacha Modolo
  6. Kenny Robert Van Hummel
  7. Danilo Napolitano
  8. Borut Bozic
  9. William Bonnet
  10. Ruben Perez Moreno
Kompletní výsledky etapy, včetně průběžného pořadí, najdete zde.

Tagged , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?