šaltr.cz

bleskovky

Cavendish vynechá Scheldeprijs, má lepší program

Duben 3, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Jestliže je v životě Marka Cavendishe nějaký závod osudový, je to semiklasika Scheldeprijs, která se jede zítra – ve středu 4.3. V roce 2007 to byl úplně první závod, který Cavendish vyhrál jako profík. Tenkrát to pro něj byl důležitý mezník. V roce 2008 výhru obhájil a po třetí zde kraloval v roce 2011. Teď se ovšem ze závodu odhlásil, každým dnem totiž očekává narození potomka. Dítě čeká s přítelkyní Peta Todd (viz. životní příběh Marka Cavendishe). Zdá se, že závod Scheldeprijs je opravdu načasovaný na velké události Cavendishova života.

Cavendishovu roli lídra v týmu Sky pro předpokládaný hromadný dojezd Scheldeprijs pravděpodobně převezme Chris Sutton. Mark by se měl vrátit do závodního kolotoče na Tour de Romandie (24.4. – 29.4.)

Poznámka: Jaký je rozdíl mezi klasikou a semiklasikou? Nehledejte v tom žádnou vědu, názvem semiklasika jsou ožnačovány závody, které se jedou uprostřed týdne (většinou ve středu), zatímco klasiky jsou závody víkendové. Nejedná se tedy o to, že by název semiklasika vycházel z toho, že by daný závod měl být lehči než klasika.

Tagged ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?