šaltr.cz

bleskovky

Cavendishovo cenné vítězství

Květen 11, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Po časovce družstev, která vynesla do čela průběžné klasifikace Ramunase Navardauskase z vítězné stáje Garmin-Barracuda se pokračovalo klasickou etapou, kdy se očekával hromadný sprint a toto očekávání bylo naplněno.

Za standardních podmínek by byl celkem jasným favoritem Mark Cavendish, ale po velmi nepříjemném pádu ve třetí etapě, kdy si Cav sedřel prakticky celou levou stranu těla, se dalo jen těžko odhadovat, jak na tom bude. Přeci jen, po takovémto pádu se člověk několik dní téměř nevyspí a každý pohyb je hodně nepříjemný.

Dost možná i právě kvůli tomuto faktu nebyl na Cavendishe, ani jeho tým Sky, vyvíjen takový tlak. Za standardních podmínek by právě Sky odvedlo převážnou většinu práce při stahování uprchlíků. Nyní ale jezdci mohli šetřit síly, neboť se o tempo staraly ostaní týmy se silnými sprintery. To se pak projevilo v závěru. Sky odvedlo výbornou práci při závěrečném rozjíždění a připravilo Cavendishovi ideální pozici pro závěrečný sprint. Ten pak ukázal, že se se zraněním vypořádal skvěle a připsal si tak již své dvaatřicáté vítězství na Grand Tour. To bylo o to příjemnější, že mu v cíli fandila i jeho přítelkyně Peta Todd s jejich dcerou, kterou si Mark vzal po závodě i na pódium.

Dnes je na programu poměrně zajímavá etapa, která by mohla hrát do karet uprchlíkům. Terén již bude lehce zvlněný a navíc bude etapa “zpestřena” úseky po šotolinových cestách.

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?