šaltr.cz

bleskovky

Cipollini uvažuje o comebacku!

Březen 6, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Italská legenda Mario Cipollini oznámil velkou novinu – zvažuje comeback! Velký Mario, kterému bude letos pětačtyřicet let uvedl, že reálně zvažuje svůj návrat do profi pelotonu. Konkrétně by chtěl startovat především na Giro d’Italia, kde by chtěl být jak rádcem, tak vrchním domestikem pro mladého talentovaného sprintera, kterým je Andrea Guardini. Ten se blískl například minulý týden na Tour de Langkawi, kde dokázal vyhrát šest etap z deseti! Vše jde navíc pěkně dohromady. Guardini je členem stáje Farnese Vini-Selle Italia, tedy týmu, ve kterém je Cipollini silně zaangažován. Stáj jezdí navíc kola značky MCipollini, tedy kola Maria Cipolliniho. Sám Cipollini uvedl, že se cítí skvěle a to i přesto, že má aktuálně devadesát kilo, tedy o osm více, než měl svou závodní váhu, že by pro něj neměl být problém vrátit se do formy. Jeho motivace je prý silná.

Jak vše ale dopadne je stále ve hvězdách. Cipollini se již jednou vrátil v roce 2008, kdy oblékl barvy stáje Rock Racing. Zda se vrátí i nyní, to teprve uvidíme. Týmový manažer Luca Santoni tuto zprávu komentoval slovy, že o tom slyší poprvé a že je to pro něj zpráva jako blesk z čistého nebe. Oznámení tedy zřejmě není zcela plánované.

Na druhou stranu by ohlášení takto dopředu bylo logické, neboť pokud by se Cipollini chtěl skutečně vrátit, musí to ohlásit alespoň půl roku dopředu, neboť by se musel zapojit do systému whereabouts.

Pokud by se Cippo opravdu vrátil, mohl by to být velký comeback!

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?