šaltr.cz

články

Cofidis Cup v Luhačovicíh vyhrál Martin Bína

Červen 10, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 1x komentář

V neděli pokračoval svým pátým dílem silniční Český pohár Cofidis Cup. Na programu byl bezesporu nejtěžší závod celého seriálu v Luhačovicích. Ze 79 závodníků na startu proťalo cílovou pásku jen 28 jezdců, kteří za deštivého počasí čelili čtyřem “spravedlivým” okruhům o délce 33 km s převýšením 640 m.
V tradičně nejsilnější sestavě přijel Whirlpool-Author s průběžně vedoucím mužem Tomášem Bucháčkem. Za zmíňku ale stojí fakt, že většina týmu předchozí den dokončila Okolo Slovenska. Před startem se tedy mezi soupeři hodně diskutovalo o stavu jejich nohou. Proti “rovinářům” z pražské Dukly, kteří vyrháli poslední dva podniky, výrazně promlouval profil trati. Zároveň přijeli oslabeni o skupinu jezdců do 23 let, kteří se připravují na dráhové ME. Velmi namotivovaní dorazili krosaři z Tábora, jejich kondice v přípravě na sezónu se výrazně zlepšuje. Šanci na slušný výsledek ucítili i další vrchaři z Madety-Fitness, Favoritu Brno či CK Atheny. Do Luhačovic dorazila i dvojice krajánků z rakouského KTM.
Opakované pokusy Whirlpoolu o vytvoření vlastní skupinky na čele nevycházely podle představ, peloton řídnul jen velmi pomalu, jejich nástupy zkrátka neměly takovou šťávu jako jindy a často právě oni museli čelit aktivitě soupeřů. O pořadí se rozhodovalo až v posledním kole. Odjetou dvojici Hudeček + Vojta Hačecký dojeli a v zápětí za sebou nechali Martin Bína a Jan Hirt, kteří se od pelotonu odtrhli v jednom ze stoupání. Stíhací jízdu Whirlpoolu zbrzdil defekt Tomáše Bucháčka zrovna ve chvíli, kdy “Bínič” rozhodoval o svém vítězství. Nedal šanci ani nejlepšímu “třiadvacítkáři” v cíli, Janu Hirtovi, který v posledním kopci nechal Vojtu Hačeckého, Jiří Hudeček rovněž nestačil. První početnější skupinu do cíle přivedl Ondřej Bambula.
Organizačně velmi dobře zvládnutý závod v okolí lázeňských Luhačovic tedy překvapivě ovládl cyklokrosař Martin Bína, který se po vleklém zranění vrací ve velkém stylu (rozhovor pár měsíců starý, kdy se Martin Bína po delší odmlce vinou zranění naplno vracel do plnohodnotného tréninkového procesu, si můžete přečíst zde).
Další díl Cofidis Cupu bude 7. července v Jihlavě. Do závodu už možná nastoupí někdo v mistrovském trikotu..

Telegrafické výsledky:

 1. Martin Bína
 2. Jan Hirt
 3. Vojtěch Hačecký
 4. Jiří Hudeček
 5. Ondřej Bambula
 6. Martin Hačecký

Kompletní výsledky jsou zde.

Text reportáže: Martin Hačecký

Tagged , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

1x komentář

 1. čtyřkolečkoČer 10, 2012 v 20:35odpovědět

  Když na svazových stránkách dávali v anketě před Luhačovicemi vybrat jen mezi Duklou a PSK, říkal jsem si, že znám ještě jiné favority… Bravo, Bíno!
  Mladý Hirt roste velmi, na pohár přijel ze Slowakia Tour, kde skončil jako nejlepší Čech pátý, výborně tam zajel vrchařskou etapu, již vyhrál Rebellin, a tady prostě pokračoval ve velké jízdě…
  Ve čtvrtek bude na ČT4 reportáž z tohoto závodu, snad tam bude zachycený i Bucháčkův defekt v rozhodující chvíli, o němž píšete.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?