šaltr.cz

bleskovky

Contador dostal dvouletý distanc

Únor 6, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Sportovní arbitrážní soud (The Court of Arbitration for Sport – CAS) po dlouhém a vleklém rozhodování nakonec přeci jen v pondělí učinil konečný verdikt. Jak informuje španělský deník Marca, Alberto Contador dostal dvouletý zákaz činnosti. Právě tento trest ‘’chtěly’’ organizace Světová Antidopingová Agentura (WADA) a Mezinárodní Cyklistická Unie (UCI) a odvolávaly se proto proti původnímu rozhodnutí Španělské Cyklistikcé Federace (RFEC), která Contadora nesuspendovala.

Tetno zákaz je platný od doby nálezu, tudíž mění hodně věcí a přepisuje historii. Contador přijde o všechny ‘’po nálezu’’ dosažené výsledky včetně vítězství na Tour de France 2010. Jejím vítězem se tedy dodatečně stává Andy Schleck. Michele Scarponi je zase dodatečným vítězem Giro d’Italia 2011.

Contadorův trest vyprší 5. sprna tohoto roku, El Pistolero tedy může jet Vueltu.

Španělský závodník se ještě může do třiceti dnů odvolat ke Švýcarskému federálnímu soudu.

Alberto Contador - Giro 2011

Alberto Contador – Giro 2011

Foto: Petit Brun

Tagged , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?