šaltr.cz

články

Cyklistika a sázky. Jde to k sobě?

Březen 16, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros, dráha, MTB, ostatní, silnice , 5x komentař

Hned v úvodu můžeme odpovědět. Ano, jde to k sobě! Asi se nikdy nebude na cyklistické závody sázet tolik jako na dostihy, fotbal nebo tenis, ale nemyslete si, že se nesází vůbec. Pro fanoušky je sázení hodně atraktivní záležitost. Můžete si závody zpestřit, více je prožívat a když váš favorit nezklame, můžete si i vydělat.

Na co sázet?

Je jasné, že i když cyklistice rozumíte, težko se odhaduje vítěz. Přecijenom, ve fotbale je výhra, prohra nebo remíza, zatímco v cyklistice je adeptů na výhru nespočet. Ovšem vsadit si svého favorita na to, že dojede na “bedně” nebo do pátého místa, to už se odhaduje lépe. Tou nejatraktivnější věcí na sázení je ale ještě něco uplně jiného. Sázkové kanceláře si vybírají dvojice jezdců a vypíší kurz na to, kdo z nich se v daném závodě nebo etapě umístí lépe. Jedná se o tzv. sázku “lepší z dvojice” neboli “head to head”. V tenise tipujete vítěze zápasu a tohle je vlastně úplně stejné. Jelikož jsou v souboji head to head pouze dva možné výsledky, je výhodné sázet právě na tento typ sázek.

Sázkové kanceláře si vybírají dvojice závodníků podle druhu závodu. V cyklokrosu nebo na horských kolech (ano, na to vše se dá sázet!) se z nejlepších jezdců dá najít duel téměr kohokoliv s kýmkoliv. Na silnici je to trochu jiné. Tady jsou většinou vypsané kurzy na sprintera proti sprinterovi nebo na dvojici vrchařů. Na rovinatém dojezdu tedy můžeze tipovat např. lepšího z dvojice Cavendish vs. Greipel, v horské etapě zase třeba Evans vs. A.Schleck. Momentálně si můžete vsadit jak na klasiku Milano – San Remo, tak na první závod světového poháru horských kol v Pietermarizburgu.

Kde sázet?

A kde konkrétně se dá sázet? České sázkové kanceláře se cyklistice věnují jen okrajově, vsadíte si pouze na závody Grand Tour. Jedinou výjímkou je sázková kancelář Chance, která má rozsáhlou nabídku cyklistických sázek, jakou mnohdy nenajdete ani jinde ve světě. Zejména co se týká cyklokrosu a horských kol. Silniční závody mají v nabídce i zahraniční sázkovky – např. Bet365, Sportingbet nebo Unibet.

Sázení je zábavné, napětí a nervy při závodě, když máte vsazeno, jsou obrovské. Tím se samozřejmě zvyšuje požitek ze sledování závodu. Dá se tím i něco vydělat. Na druhou stranu, nechceme nikoho podněcovat k sázení, přecijenom to je hra o peníze a dá se k tomu vytvořit i závislost.

Rada na závěr

Výsledky cyklistických závodů jsou extrémně závislé na mnohdy “podceňovaných” okolnostech. Nestačí znát aktuální formu vašeho favorita nebo formu jeho “domestiků”. Extrémně důležitá je například předpověď počasí, ať už předpokládaná síla a směr větru na silnici, nebo sníh/sucho/bahno pří závodech v terénu. Při týmové časovce je třeba nastudovat sestavu celého týmu a zároveň, stejně jako u časovky jednotlivců, při jízdě proti chronometru nelze opomenout výhodu toho, kdo startuje později. Zná časy svých soupeřů a díky tomu může lépe rozvrhnout své síly.

Z těchto, i z mnoha dalších důvodů, doporučujeme sázet až v den konání daného závodu. Navíc, většina “lákavých” sázkových příležitostí (např. zmiňované souboje head to head) se objevuje, zřejmě ze stejných důvodů, v nabídce sázkovek právě až ráno v den závodu, výjimečně pár dní dopředu. Sázet na cyklistiku dlouho dopředu je čistá loterie a většinou i ztráta peněz a nervů.

Foto: Fotopedia.com

Tagged , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

5x komentář

 1. เดือนČvc 8, 2014 v 06:22odpovědět

  ,มีกลิ่นตัวขนานปั่นจักรยานลองใช้แป้งFICสิใช้แล้วดีมากๆๆไม่มีกลิ่นตัวอีกเลยดีจริงๆๆคร่า

 2. boyČvc 18, 2014 v 05:33odpovědět

  เราเป็นอีกคนที่ชอบออกกำลังกายจนทำให้มีกลิ่นตัว
  จนมีเพื่อนแนะนำให้ใช้แป้ง Fic จึงลองมาใช้ กลิ่นตัวก็เริ่มหมดไป ดีจริงๆ

 3. tomášPro 8, 2014 v 13:00odpovědět

  Jak sázet bezpečně?

  http://www.nejlepsisazky.cz/

 4. bet365Říj 13, 2019 v 13:26odpovědět

  It’s going to be finish of mine day, but before end
  I am reading this wonderful paragraph to improve my experience.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?