šaltr.cz

články

Cyklokrosová sezóna startuje!

Září 14, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 0 komentářů

Jeden z posledních vrcholů silniční sezóny, mistrovství světa, nás teprve čeká. Zatímco silnice pomalu končí, cyklokros právě začíná! Vlastně se dá říci, že již začal. První závod byl menší závod v belgickém Steenhuffelu, kde vyhrál český závodník Lubomír Petruš, který je znám pod svou přezdívkou “Drak”. Ten tak potvrzuje předpoklady, že právě on by měl být jednou z největších nadějí českých barev. Silniční sezónu měl výbornou, ostatně tak, jak u něj bývá zvykem. Patří totiž mezi jezdce, kteří nejen, že umějí cyklokrosové závody, ale neztratí se ani na mezinárodních silničních závodech. Věřme, že forma mu vydrží a že ho budeme vídat i v popředí velkých krosových klání.

I přesto, že první závody jsou již za námi, ten opravdový start nás čeká tento víkend. V posledních letech se první závody, spadající do kalendáře UCI, jezdili v Belgii. Závod v Erpe-Mere zůstává na programu prvního cyklokrosového víkendu i letos. Druhý závod, který se jede současně, je pak ve švýcarském Badenu. Právě Švýcarsko se tak zřejmě chce, po několikaleté odmlce, opět vrátit mezi státy, kde se jezdí velké cyklokrosové závody a kam jezdí i ti opravdu nejlepší. Zatímco v Erpe-Mere by neměl chybět Niels Albert a jeho týmový kolegové, tedy i Radomír Šimůnek a již zmiňovaný Lubomír Petruš, v Badenu se na start postaví, poměrně překvapivě, krosová legenda Sven Nys. Věřme, že jeho největším konkurentem pak bude náš závodník Martin Bína, který se taktéž do “Švajcu” chystá. Jeho první start po zdravotní přestávce tak bude rovnou srovnáním se světovou špičkou. Právě Martin Bína je pak, alespoň dle mého názoru, adeptem na post letošní české jedničky. A dost možná ne jen české… To ale ukáží až první závody. Silniční příprava mu vyšla podle plánu a již několikrát ukázal, že jeho výkonost je na hodně vysoké úrovni. Věřme, že se mu tedy podaří tvrdý trénink proměnit v pódiová umístění.

Kdo dál by měl patřit mezi letošní elitu? Kromě již zmiňovaného Martina Bíny a Lubomíra Petruše se dají očekávat dobré výsledky i od Radka Šimůnka. Ten sice přes léto nebyl tolik vidět, ale takový už je jeho styl. Na zimu se ale umí připravit, takže počítat se s ním musí. Kromě této trojice by měli mezi naše nejlepší patřit i “madeťáci” Petr Dlask, Honza Nesvadba a nová posila Radek Polnický, “budvaráci” Ondra Bambula a Michal Boroš, “sunwebák” Karel Hník, nebo Martin Zlámalik, Vladimír Kyzivát a Jirka Polnický. Především první tři zmiňovaní, spolu s Karlem Hníkem, by ale podle mého měli patřit mezi naší špičku.

Kromě našich borců, by pak světové čelo měli tvořit, již standardně, především belgičané, tedy hlavně Sven Nys, Niels Albert a Kevin Pauwels. Dobré vstupy do sezóny mívá v posledních letech i subtilní Bart Aernouts. Pro cyklokros bude velkou ztrátou absence Zdeňka Štybara, který přesedlal na silnici. Jistě příjemné ale je sledovat, že ani tam se Zdeněk neztrácí. Cyklokros ale bude jistě i tak opět atraktivní podívanou. A české barvy se jistě ani v letošní sezóně neztratí! :)

 

Tagged , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?