šaltr.cz

články

Cyklokrosvé MČR v Uničově – růžový den Zdeňka Štybara

Leden 8, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 2x komentař

Zdeněk Štybar při závodě MČR v cyklokrosu v Uničově 2012Zdeněk Štybar se stal po šesté mistrem ČR. Radomír Šimůnek mu zdatně sekundoval zhruba 3 kola, v závěru ještě musel bojovat o střibro s překvapením dne – třiadvacítkářem Karlem Hníkem. Ten v barvách týmu Sunweb-Revor odjel skvělý závod.

Na závod se můžete podívat v archivu ČT4 SPORT.

Jak byly karty rozdány před závodem, kdo byl favorit a jaká byla trať si můžete přečíst v našem předzávodním preview.

Samotný závod měl docela jednoznačný průběh (co se souboje o první místo týká) Zdeněk Štybar zkusil první útok na začátku druhého okruhu. Po tomto útoku si jej ještě dojel Radomír Šimůnek. Společně pak absolvovali další dva orkuhy. Na začátku čtvrtého okruhu ovšem vyzkoušel Štybar svého soupeře podruhé a to tak razantím nástupem, že již Šimůnek nebyl schopný na útok reagovat. Štybar si během několika minut vyjel náskok přesahující půl minuty a postupně náskok navyšoval až do cíle. Radomír Šimůnek se mezi tím uchýlil k hájení stříbrné pozice. Zpočátku se to zdálo jako jednoduchý úkol, ale ke ke konci se o dramatický závěr postaral mladý Karel Hník. V závěrečném špurtu ovšem prokázal Šimůnek své zkušenosti a boj o stříbrnou pozici poměrně jasně rozhodl.

Dramatický byl ovšem souboj o celkové prvenství v Toi Toi Cupu. Nakonec tím štastnějším byl Vladimír Kyzivát, který dojel na 4.místě, na 5.místě dokončil jeho soupeř o celkový vavřín Petr Dlask. Nutno dodat, že po pádu z Zolderu měl Dlask zlomené kůstky na ruce a jel s provizorní dlahou.

Více fotek ze závodu v Uničově v naší fotogalerii.

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

2x komentář

1. Jiří NovákLed 12, 2012 v 12:34odpovědět

Myslím si,že by na MS v Belgii měli v kategorii elite startovat pouze Štybar,Šimůnek,Zlámalík,Kyzivát.Ostatní nemají abolutně žádnou výkonnost a svaz cyklistiky by alespoň ušetřil peníze.Až ostatní ukáží na závodech v zahraničí alespoň nějakou výkonnost ,pak ať jedou.Ušetřené peníze by se mohli věnovat na kategorii juniorů+23,kde je alespoň perspektiva dalšího růstu výkonnosti.

2. OndraLed 13, 2012 v 18:46odpovědět

Souhlasim, dokonce bych rek ze mimo Stybara a Simunka tam pojedou ostatni do poctu. Ale spatna sezona muze potkat kazdeho, kluici maji na vic a letos maji i hodne smuly. Za rok to muze byt jinak