šaltr.cz

bleskovky

Flandry: Jak vypadá úplný závěr závodu?

Březen 30, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Základ úspěchu je mít skvěle nastudované rozhodující pasáže tratě a hlavně samotný závěr. Ten musí každý závodník, bojující o vítězství v jakémkoli závodě, znát na zpaměť. My Vám přínášíme preview závěrečných kilometrů druhého monumentu sezóny – Ronde Van Vlaanderen.

Posledních osm kilometrů vede z Kerkhove po silnici N453 až do cíle na Minderbroedersstraat. Je to osm kilometrů totální roviny po rovné a široké cestě bez jakýchkoli překážek. Žádné ostré zatáčky, žádné brdky, žádné křižovatky ani žádné kruháče. Prostě “dálnice” až do cíle. Poslední kilometr je naprosto přímá silnice po rovině.
To samozřejmě nahrává eventuelní taktické bitvě v závěru. Jezdec v úniku bude neustále na očích svým pronásledovatelům a bude strašně těžké odolat náporu stíhající skupiny. Pojede-li na špici skupinka dvou nebo více jezdců bojujících o vítězství, bude to opět taktická bitva plná nervů, kde může rozhodovat moment překvapení nebo až závěrečný ryzí spurt.
Na konci tak těžké klasiky je podobný konec více než ideální. Těžkých momentů na trati je nespočet a když se nerozhodne tam, přijde na řadu “šachová” partie v závěrečných kilometrech.

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?