šaltr.cz

bleskovky

Fontana si vyhodil rameno na týmovém soustředění

Březen 2, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Italský biker a cyklokrosař Marco Aurelio Fontana si vyhodil rameno při kuriózním pádu na týmovém soustředění ve Finale Ligure. Na pádu bylo kuriózní to, že za pád nemohl Fontana, ale novinář. Závodníci týmu totiž jezdili na trati společně se žurnalisty a právě jeden z nich spadl těsně před závodníkem, který šel přes něj a při pádu si vyhodil rameno. Musel tak být převezen do nemocnice, kde mu rameno nahodili zpět. Podle lékařů by měla Fontanova rekonvalestence trvat zhruba 20 dní. Sám závodník ale zranění komentoval tak, že se tato zranění u sportovců hojí rychle a že doba léčení, kterou určí lékaři v běžných nemocnicích bývá podle jeho názoru asi 4x delší, než je tomu ve skutečnosti. Fontana navíc nemá rameno vyhozené poprvé, takže zřejmě ví, o čem mluví.

Otazník tedy visí nad tím, zda bude Fontana připraven startovat na prvním závodě světového poháru MTB, který se jede 17. března v JAR v Pietermaritzbrugu. On sám komentoval situaci tak, že si myslí, že by měl být v pořádku připraven. Více by se mělo vědět po návštěvě Fontanova lékaře v Miláně, ke kterému by měl jít zítra.

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?