šaltr.cz

bleskovky

Freire nejrychlejší ve čtvrtém dějství TDU

Leden 20, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Španělská legenda světové cyklistiky, Oscar Freire,si připsal první letošní triumf, když zvítězil ve čtvrté etapě Tour Down Under. Zároveň tak získal první letošní vítězství pro svou novou stáj Katusha, do které přestoupil na konci loňské sezóny. Freire tak zvítězil po téměř roční pauze, když poslední vítězství zaznamenal v loňském únoru na etapovém závdě Ruta del Sol.

Čtvrtá, 130km dlouhá etapa, připravila o celkové vedení německého sprintera Andrého Greipela, který z vedoucí skupiny odpadl na druhé vrchařské prémii a zpět se již nedokázal vrátit. Do cíle pak přijel ze ztrátou okolo sedmi minut. To pomohlo dnes čtvrtému v cíli, Švýcaru Martinu Kohlerovi, k získání oranžového dresu pro vedoucího jezdce.

Do cíle TDU zbývají ještě dvě etapy, přičemž největší pokusy o zvrat v celkovém pořadí se dají očekávat v té zítřejší.

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.