šaltr.cz

bleskovky

Greipel opět triumfoval

Leden 19, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Německý sprinter André Greipel dominuje Tour Down Under. Po vítězství v prologu a první etapě nyní přidal další vítězný zářez do své sbírky, když byl nejrychlejší i v dojezdu třetí etapy. V hromadném spurtu porazil Yauheniho Hutaroviche z francouzské stáje FDJ-BigMat, který jej tak na stupních doplnil již po druhé poté, co v první etapě skončil třetí. Třetí místo pak vybojoval Edvald Boasson Hagen ze Sky.

Greipel je tak opět lídrem celkové klasifikace. Dres pro nejlepšího vrchaře poveze ve čtvrté etapě belgičan De Gendt. Ve sprinterské klasifikace vede opět André Greipel, takže ve sprinterském dresu pojede dnes druhý, Yauheni Hutarovich.

Greipel si připsal již desáté vítězství v etapě na Tour Down Under a přiblížil se tak rekordmanovi v tomto ohledu. Tím není nikdo jiný, než domácí hvězda Robbie McEwen, který má na svém kontě třináct etapových vítěství na TDU.

Výsledky třetí etapy:

  1. Andre Greipel (Ger) Lotto Belisol
  2. Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-BigMat
  3. Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky
Kompletní výsledky najdete zde.

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?