šaltr.cz

články

Greipel završil hattrick, Gerrans vyhrál celkově

Leden 22, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů
Tour Down Under

Závěrečnou etapu závodu Santos Tour Down Under vyhrál opět německý sprinter André Greipel. Ten tak završil vítězný hattrick. Na pomyslné stupně vítězů jej doplnili Mark Renshaw a Alessandro Petacchi.

V celkovém pořadí závodu se na prvních příčkách žádné změny neděly, a tak se z celkového triumfu raduje domácí jezdec Simon Gerrans. Radost je o to větší, že vítězství patří domácímu nově vzniklému týmu GreenEDGE. Pro něj je to velice dobrý vstup do sezóny.

I přes vítězství ve třech etapách nakonec Greipel nezvítězil v bodovací soutěži, kterou o šest bodů, právě před Greipelem, vyhrál Edvald Boasson Hagen ze Sky.

Dalším příjemným překvapením závodu byl, opět domácí, Rohan Dennis hájící barvy UNI SA – Australia. Ten dokázal zvítězit hned ve dvou soutěžích. Vyhrál totiž jak krále hor, tedy vrchařskou soutěž, tak soutěž o nejlepšího mladého jezdce. Navíc skončil na celkově páté příčce.

Letošní ročník se dá jistě brát jako velmi pozitivní. Určitě dobře naladil domácí jezdce týmu GreenEdge, stejně jako srintera Andrého Greipela. V dobrém na něj bude vzpomínat i Alejandro Valverde, který sice nezvítězil celkově, ale vyhrál ”královskou” etapu. V celkovém pořadí bral druhé místo. Dobrou náladu mají zajisté i pořadatelé, kterým se v průběhu závodu podařilo prodloužit kontrakt s hlavním sponzorem závodu – firmou Santos. Ta prodloužila sponzorství na další čtyři roky, takže budoucnost závodu je jistá minimálně do roku 2016.