šaltr.cz

články

Greipel završil hattrick, Gerrans vyhrál celkově

Leden 22, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů
Tour Down Under

Tour Down Under

Závěrečnou etapu závodu Santos Tour Down Under vyhrál opět německý sprinter André Greipel. Ten tak završil vítězný hattrick. Na pomyslné stupně vítězů jej doplnili Mark Renshaw a Alessandro Petacchi.

V celkovém pořadí závodu se na prvních příčkách žádné změny neděly, a tak se z celkového triumfu raduje domácí jezdec Simon Gerrans. Radost je o to větší, že vítězství patří domácímu nově vzniklému týmu GreenEDGE. Pro něj je to velice dobrý vstup do sezóny.

I přes vítězství ve třech etapách nakonec Greipel nezvítězil v bodovací soutěži, kterou o šest bodů, právě před Greipelem, vyhrál Edvald Boasson Hagen ze Sky.

Dalším příjemným překvapením závodu byl, opět domácí, Rohan Dennis hájící barvy UNI SA – Australia. Ten dokázal zvítězit hned ve dvou soutěžích. Vyhrál totiž jak krále hor, tedy vrchařskou soutěž, tak soutěž o nejlepšího mladého jezdce. Navíc skončil na celkově páté příčce.

Letošní ročník se dá jistě brát jako velmi pozitivní. Určitě dobře naladil domácí jezdce týmu GreenEdge, stejně jako srintera Andrého Greipela. V dobrém na něj bude vzpomínat i Alejandro Valverde, který sice nezvítězil celkově, ale vyhrál ”královskou” etapu. V celkovém pořadí bral druhé místo. Dobrou náladu mají zajisté i pořadatelé, kterým se v průběhu závodu podařilo prodloužit kontrakt s hlavním sponzorem závodu – firmou Santos. Ta prodloužila sponzorství na další čtyři roky, takže budoucnost závodu je jistá minimálně do roku 2016.

Vyšledky 6. etapy:

 1. André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
 2. Mark Renshaw (Aus) Rabobank
 3. Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
 4. Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat
 5. Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar
Celkové výsledky TDU:
 1. Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE
 2. Alejandro Valverde (Spa) Movistar
 3. Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
 4. Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
 5. Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia
Bodovací soutěž:
 1. Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
Vrchařská soutěž:
 1. Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia
Nejelpší mladý závodník:
 1. Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia

Foto: cobber_cpd

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?