šaltr.cz

bleskovky

Greipel zvítězil v první etapě TDU

Leden 17, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

André Greipel potvrdil roli jednoho z favoritů a po “prologu” zvítězil i v úvodní etapě Santos Tour Down Under. V těsném spurtu, který rozhodoval až “fotofiniš”, porazil italského veterána Alessandra Pettachiho. Jako třetí protnul cílovou pásku bělorus Hutarovich.

Dojezd etapy ovlivnil hromadný pád na metě 800m, který nezavinil žádný divák, jak se původně zdálo, ale podle všeho jej zapříčinil jezdec stáje Vacansoleil – DCM, Kenny Van Hummel, který si přeložil přes jednoho z jezdců stáje FDJ – BigMat, s největší pravděpodobností nakonec třetího Yauheni Hutaroviche. Mezi jezdci, kteří se pádů nevyhli, byl i jeden z Greipelových klíčových rozjížděčů Jurgen Roelandts, který byl spolu s Fredericem Guesdonem převezen do nemocnice.

André Greipel zítra odstartuje v oranžovém dresu vedoucího jezdce. Nutno podotknout, že někteří favoriti na celkové prvenství dnes nabrali časovou ztrátu. Matt Goss, Heinrich Haussler nebo Jose Joaquin Rojas. Ti všichni mají po dnešku významnou časovou ztrátu. Goss a Rojas nabrali minutu a čtyřicet sekund, Haussler chytil témět tři minuty.

Výsledky 1. etapy

  1. André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
  2. Alessandro Pettachi (Ita) Lampre-ISD
  3. Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat

Kompletní výsledky 1. etapy ZDE.

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?