šaltr.cz

bleskovky

Guardini vyfoukl etapu Cavendishovi

Květen 24, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Mladý Ital Andrea Guardini (Farnese Vini – Selle Italia) doslova vyfoukl vítězství v poslední sprinterské etapě letošního Gira Marku Cavendishovi. Ten v cíli jen nevěřícně kroutil hlavou. Guardini tak potvrdil slova Maria Cipolliniho, který mu předpovídá velkou budoucnost. Na jaře dokonce avizoval svůj návrat do profi pelotonu, když jeho hlavním důvodem bylo právě to, aby pomohl Guradinimu v dojezdech na Giru. Ten to nakonec dokázal i bez Cipolliniho pomoci. Vítězství je to o to cennější, že jistě především kvůli této etapě bojoval úřadující světový šampion s těžkými kopci a tvrdými časovými limity. Letošní Giro již opustila většina elitních sprinterů, o to příjemnější je fakt, že Cavendish i nadále pokračuje. Guardini si tak po skvělém vstupu do letošní sezóny připisuje zatím své nejcennější vítězství v kariéře. Přeci jen se nestává často, aby někdo Cavendishe porazil v ideálně rozjetém špurtu…

Dnešní etapa byla poslední “stejdží”, ve které do cíle přijel společně celý balík. Do konce Gira zbývají tři dny a žádný z nich už nebude “na pohodu”. Závodníci za sebou mají již 18 etap, ale i přesto mají stále to nejhorší ještě pořád před sebou. Těšme se tedy na velké finále, ve kterém sice zřejmě již nikdo z Čechů nepromluví do bojů o nejvyšší příčky GC, ale i tak je stále šance na boj o etapové vítězství… A i kdyby to nevyšlo, boj o nejvyšší příčky bude jistě i tak dost zajíamý!

Výsledky 18. etapy:

  1. Andrea Guradini
  2. Mark Cavendish
  3. Roberto Ferrari
  4. Robert Hunter
  5. Sebastian Haedo

Kompletní výslekdy najdete zde.

Tagged , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?