šaltr.cz

články

Hoogerheide vidělo velký triumf Kevina Pauwelse

Leden 22, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 0 komentářů

Kevin Pauwels i celý jeho tým Sunweb-Revor se konečně dočkali velkého úspěchu. Nejen že Pauwels vyhrál závěrečný díl světového poháru a Klaas Vantornout dojel třetí, obrovským úspěchem je hlavně celkové prvenství v seriálu závodů světového poháru 2011/12. Pro Pauwelse i Sunweb-Revor je to vítězství premiérové. V Hoogerheide se dařilo českým želízkům v ohni – Zdeněk Štybar po skvělém a bojovném výkonu prohrál souboj o vítězství o pouhých osm vteřin a Radomír Šimůnek proťal cílovou pásku na devátém místě. Forma našich nejlepších závodníků tedy graduje tak, jak má!

Kevin Pauwels

Kevin Pauwels

Chvíli po startu poodskočila trojice Klaas Vantornout, Franics Mourey a Tom Meeusen. Tento trhák ale neměl dlouhého trvání. Po dvaceti minutách se sjela sedmičlenná skupinka a záčínalo se od nuly. Na špici nechyběli první tři zmiňovaní, dále je doplnil čtyřlístek největších favoritů Kevin Pauwels, Niels Albert, Sven Nys a Zdeněk Štybar. Později se dokonce na malou chvíli dostal do první skupinky i Radomír Šimůnek se Svenem Vanthourenhoutem. V posledních kolech bojovali o vítězství už jen tři závodníci – Pauwels, Štybar a Vantornout.

Kevin Pauwels využil chvilkového zaváhání Zdeňka Štybara  a v jedné z těžších pasáží poodjel. Český závodník pak s Klaasem Vantornoutem za zády dělal, co mohl. Za Pauwelsem nakonec ale zaostal o osm vteřin, přičemž Vantornouta se mu podařilo setřást. Niels Albert dnes také odjel skvělý závod a ukázal, že se s ním za týden bude muset počítat. Za to Sven Nys byl dnes celkem neviditelný. Šetřil se? Nebo měl jen špatný den? To uvidíme v Koksijde.

Smůlu měl dnes Bart Aernouts. Krátce po startu spadl a poškodil část svého kola. Do prvního depa se tak dostal na beznadějně posledním místě. Závod však nevzdal a dokončil na 31. místě.

Sestřih závodu zde.

SP Hogerheide:

  1. Kevin Pauwels
  2. Zdeněk Štybar
  3. Klaas Vantornout
  4. Niels Albert
  5. Rob Peeters
  6. Sven Nys
  7. Tom Meeusen
  8. Sven Vanthourenhout
  9. Radomír Šimůnek
  10. Francis Mourey

30. Martin Zlámalík, 34. Petr Dlask, 35. Jiří Polnický, 41. Valdimír Kyzivát

Oficiální výsledky závodu v Hoogerheide najdete zde.

Foto: František Klouček

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?