šaltr.cz

bleskovky

Hoogerheide: Výsledky žen, u23 a juniorů

Leden 22, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 1x komentář

Naši junioři ani ”třiadvacítky” se bohužel výrazněji neprosadili. Obě zmiňované kategorie vyhráli favorité. V Juniorech Mathieu Van Der Poel, v kategorii mužů do 23 let Lars Van Der Haar. Ten předvedl famózní výkon. Po nevydařeném startu musel zahájit stíhací jízdu a až v posledním kole dojel, nakonec druhého, Juliena Alaphilippa z Francie. Mathieu Van Der Poel i Lars Van Den Haar ovládli ve svých kategoríích i celkové pořadí světového poháru.

Závod žen byl poznamenán nepříjemným pádem. Hned na startovní rovince se k zemi poroučela Sophie De BoerPavla Havlíková (Telenet Fidea) a vzala sebou i další závodnice. V průběhu závodu měla menší problémy Daphny Van Den Brand, pád potkal Katie Compton a nevyhnul se ani Katce Nash Hanušové. Marianne Vos opět dominovala. Katka Nash nakonec obsadila třetí příčku, Pavla Havlíková byla desátá. Celkové prvenství udržela, dnes druhá, Daphny Van Den Brand.

Sestřih závodu žen zde.

Oficiální výsledky všech kategorií dnešního závodu i celkového pořadí najdete zde.

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

1x komentář

1. LKLed 22, 2012 v 14:51odpovědětautor

Sophie de Boer byla po pádu převezena do nemocnice, kde se potvrdilo podezření na zlomeninu klíční kosti. Týmovou kolegyni Pavly Havlíkové tak neuvidíme na startu v Koksijde.