šaltr.cz

články

Jan Bárta vyhrál Rund um Köln

Duben 9, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 2x komentař

Jan-Barta-Net-AppČeský závodník ve službách týmu NetApp pokračuje ve skvěle rozjeté sezóně. Poté, co dokázal vyhrát etapák Coppi e Bartali, přidal dnes další zářez na svou pomyslnou pažbu, když vyhrál uznávanou německou klasiku, zařazenou do první kategorie UCI, Rund um Köln. Výhra to navíc nebyla jen tak ledajaká. Honza totiž demonstroval svou sílu, když dokázal z odjeté skupiny osamoceně zaútočit na posledním kopci závodu a na své pronásledovatele ještě najel náskok přes dvě minuty! Ve spurtu skupiny pronásledovatelů pak vybojoval druhé místo Gediminas Bagdonis (An Post-Sean Kelly), třetí skončil Tomasz Marczynski (Vacansoleil-DCM).

Závod Rund um Köln (1.1 UCI) má bohatou historii (první ročník se jel již v roce 1908) aje brán jako největší jarní klasika v Německu. Trasa mívá zpravidla kolem 200km (letos měřil necelých 197km) a je namotána v kopcích kolem města Köln. Právě díky výrazně zvlněnému terénu se v žádném případě nejedná o lehký závod. O tom svědčí i jména některých vítězů z posledních let. Jan Ullrich, Erik Zabel, Steffen Wesemann, nebo José Haedo. Ti všichni zde dokázali vyhrát. A k těmto hvězdným jménům se dnes připojil i Honza Bárta.

Bárta svým vítězstvím potvrdil, že jeho letošní forma je vynikající. Situace je o to lepší, že jeho tým NetApp má divokou kartu pro start na Giro d’Italia, kde by Bártič neměl chybět. Ba naopak, podle jeho dosavadních výsledků se dá očekávat, že by měl patřit k lídrům týmu. Pokud by se mu podařilo ukázat se i zde, je dost možné, že by to mohla být cesta do nejvyšší ligy, tedy do ProTour.

Top ten Rund um Köln 2012

 1. Jan Bárta
 2. Gediminas Bagdonas
 3. Tomasz Marczynski
 4. Pavel Brutt
 5. Tom Dumoulin
 6. Wilco Kelderman
 7. Maurits Lammertink
 8. William Clarke
 9. Matthias Brandle
 10. Ivan Rovny
Foto: Christophe Baudu, Roth / Team NetApp

Tagged , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

2x komentář

 1. Machinista13Dub 10, 2012 v 22:02odpovědět

  Skrátený zostrih: http://www.youtube.com/watch?v=NZtg8FVkpmU. Počasie bolo teda dosť hnusné.

 2. Lukáš KloučekDub 11, 2012 v 11:49odpovědět

  Diky za odkaz na sestřih, vložím ho sem takhle aby se zobrazoval přímo tady:
  http://www.youtube.com/watch?v=NZtg8FVkpmU

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?