šaltr.cz

bleskovky

Julien Absalon vyhrál v Houffalize, Kulhavý dojel dvanáctý

Duben 15, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Julien Absalon v Houffalize ukázal, že i když už nedominuje světové bikové scéně tak jako v minulých letech, je stále jeden z nejlepších. Vyhrál druhý závod světového poháru před Nino Schurterem a Marcem Aureliem Fontanou. Ten si zhruba měsíc před úvodním podnikem v Pietermaritzburgu zlomil klíční kost a musel tak dohánět tréninkové manko. Zatímco v Jihoafrické Republice mu “došlo” po skvělé první polovině závodu, dnes vydržel až do konce a dojel tento italský jezdec tovární stáje Cannondale na třetím místě. Jaroslav Kulhavý jel podobný závod jako v Pietermaritzburgu, pohybovol se kolem sedmého místa. V posledním kole se ale vinou defektu předního kola poroučel k zemi a v cíli byl klasifikován na dvanáctém místě.

Top 10 – SP Houffalize – muži elite

  1. Julien Absalon
  2. Nino Schurter
  3. Marco Aurelio Fontana
  4. Burry Stander
  5. Manuel Fumic
  6. Florian Fogel
  7. Stephane Tempier
  8. Jean-Christophe Peraud
  9. Jose Antonio Hermida
  10. Fabian Giger

12. Jaroslav Kulhavý, 23. Jan Škarnitzl, 39. Milan Spěšný

Kompletní oficiální výsledky všech kategorií světového poháru v Houffalize najdete zde.

Nyní se kolotoč horských kol přesouvá na okruh do Essexu – tedy tam, kde se bude bojovat o olympijské medaile. Jak jsme informovali v tomto článku, tamní okruh prošel evolucí. Změny a inovace tam z českých závodníků budou prozkoumávat tři reprezentanti – Jaroslav Kulhavý, Jan Škarnitzl a Kateřina Nash.

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?