šaltr.cz

články

Kolik si týmy již vydělaly na Tour de France?

Červenec 18, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Včera byl na TdF volný den, klid před bouří. Čeká nás závěrečný týden, kde se rozhodne o všem. Ideální čas k tomu, abychom si shrnuli počínání jednotlivých týmů. Komu se daří a komu se nedaří, je jasné při prvním pohledu do výsledků. Jaké si ale přesně jednotlivé týmy připsaly “prize money”? Podívejte se na graf.

Ještě než napíšu cokoli jiného, poslouchejte dobře. Kdyby byl Peter Sagan tým, byl by v tomto grafu na 3.místě!! Je to neuvěřitelné, ale je to tak. On sám již vyjel 47 790 Euro. Například Bradley Wiggins zajistil svému týmu doposavaď 21 310 Euro. A to na něj neustále pracuje celý tým. Nelze to ale srovnávat, ty největší prémie totiž na jezdce čekají až v úplném závěru. Když Wiggins žlutý trikot přiveze až do Paříže, přiteče na konto Teamu Sky 450 000 Euro. Za všechna celková umístění a soutěže čekají na týmy ty největší přísuny peněz. I za to, když tým dokončí Tour v sedmi a více lidech, čeká na ně prémie. Je to něco jako kompenzace za to, že okolo více závodníků musí být i větší podpůrný tým a tím pádem větší náklady. Už teď je jasné, kdo o tuto prémii přijde – Euskaltel, Lampre, Garmin-Sharp, Vacansoleil a Rabobank.

Prize money tečou na konta jednotlivých týmů za mnoho věcí – prémei za vyhrané etapy i další přední umístění v jednotlivých etapách, dny držení nějakého dresu (žlutého, zeleného, bílého a puntikatého) nebo i za umístění ve sprinterských prémiích či za ocenění pro nejagresivnějšího jezdce.

Kompletní oficiální dokument s přehledem o výhrách jednotlivých týmu / jezdců na TdF do druhého volného dne si můžete prohlédnout zde: TourPrizeList17July2012

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?