šaltr.cz

bleskovky

Kuurne-Brussel-Kuurne kořistí Cavendishe

Únor 26, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Úřadující světový šampion Mark Cavendish zvítězil v závodě Kuurne-Brussel-Kuurne, čímž odměnil celý tým Sky za vynikající práci. Obhájil tak vítězství týmu Sky z loňského roku, kdy vyhrál Sutton.

V úvodu závodu odjela skupina sedmi jezdců, která si vypracovala náskok přes pět minut. Ve skupině byl ale i Greg Van Avermaet, který byl včera čtvrtý v závodě Omloop Het Nieuwsblad a který celkově patří mezi pravé klasikáře. Tento fakt budil respekt pelotonu, a tak z “bezpečnostních důvodů” nenechaly týmy se spurtéry skupinu vytvořit větší náskok a již kolem poloviny závodu začaly rozestup snižovat. Aktivní byl zejména Project 1t4i a především tým Sky.

Zdramatizovat závod se ale pokusila ještě skupina zhruba dvaceti jezdců, která se od hlavního balíku odpoutala v posledních prudkých stoupáních a vybudovala si náskok jedné minuty. A byly zde velká jména. Tom Boonen, J. A. Flecha, Alessandro Ballan a další silní jezdci. Z této skupiny pak ještě odjela menší skupinka sedmi jezdců, kde byl například Sylvain Chavanel, a také (opět) Niko Eeckhout, který byl i součástí první odjeté skupiny. I v těchto chvílích ale vzadu perfektně pracoval tým Sky, který taktiku podřídil jednomu muži – Marku Cavendishovi. Nakonec se ukázalo, že volba to byla dobrá a Cav celý svůj tým odměnil skvělým závěrem. 300m před cílem zapnul turbo a nikomu nedal šanci.

Video s polsedním kilometrem závodu najdete zde.