šaltr.cz

články

Lance Armstrong drtí soupeře v Ironmanech

Červen 4, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, ostatní , 2x komentař

Lance Armstrong se po odchodu z vrcholové cyklistiky rozhodně neválí na gauči. Jak sám říká, baví se životem. V jeho podání to znamená každodení trénink a závodění v tom, co dělal od mala – triatlon. Právě z triatlonu časem přešel k cyklistice jako takové. Láska ke kombinaci plavání, kola a běhu ho ale evidentně neopustila, ba naopak. Sedminásobný vítěz Tour de France se rozhodl “zničit” triatlonovou konkurenci.

Před zhruba čtrnácti dny ovládl závod Ironman 70.3 Florida. Ironman 70.3 je tzv. poloviční Ironman a číselné označení odpovídá celkové délce závodu (70.3 mílí – 103 km). Závodník musí uplavat 1.9 km (1.2 míle), ujet 90 km (56 mílí) a uběhnout 21.1 km (13.1 míle). Jak vidíte, nejde o žádnou procházku růžovým sadem, nýbrž o extrémní sportovní výkon. A že je Lancovi přes čtyřicet let? No a co! Jeho časy jsou naprosto neuvěritelné, posuďte sami. V již zmiňovaném Ironmanu na Floridě dosáhl těchto časů:

 • plavání: 00:24:52
 • kolo: 02:01:13
 • běh: 01:15:56
Aby toho nebylo málo, Lance vyhrál tento víkend dalšího Ironmana 70.3, tentokrát na Havaji. Časy měl hodně podobnné a vylepšíl tím tamní traťový rekord o více než 6 minut! A to i přesto, že foukal extrémně silný vítr. Nejen soupeři a organizátoři, ale i sám Armstrong byl tedy ze svých časů překvapený. Přesné výkony z Havajského polovičního Ironmana si prohlédněte na snímku po tímto textem.
To vše se rodákovi z Texasu povedlo navzdory tomu, že měl za sebou velice těžký týden připrav. Příprav na co? Na Ironmana, kterého se zúčastní 24.6. ve Francii. Jde o závod Ironman France-Nice. To už bude “velký” Ironman, tudíž všechny vzdálenosti (plavání, kolo i běh) vynásobte dvěma. To jsou distance, kterou zvládno opravdu jen “totální sportovci”.

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

2x komentář

 1. Jan FikáčekČer 4, 2012 v 07:55odpovědět

  Jo, fyzičku vždycky měl. Nicméně rychlost už je teď horší, takže zbejvá jen něco dlouhýho, kde nejde o to jít poslední půlhodinu extrémně rychle.

  Jinake bych požil spell-checker, protože hrubek je to požehnaně: “posuďtě samy” – tady hned dvě.

 2. čtyřkolečkoČer 5, 2012 v 03:09odpovědět

  Lance je neuvěřitelný nezmar, borec všech borců! Když jsem četl dnesky o jeho půlironmanském výkonu, zahýkal jsem obdivem. Myslím před pěti lety dal v New Yorku maraton za dvě a 3/4 hodiny, tehdá nevěřil jsem vlastním očím… Teď to podle časů na triatlonech vypadá, že je toho schopen stále! Vůbec na těch triatlonových výkonech lze vidět, jak jsou cyklisté vymakaní. Vzpomínám třeba na Jalabertův dlouhý triatlon v čase okolo devíti hodin asi rok po skončení kariéry. Zdar všem vytrvalcům!

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?