šaltr.cz

bleskovky

Meeusen vyhrál v Lille

Únor 4, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Technická a rychlá trať v Lille, okořeněná zmrzlým podkladem, přinesla skvělou podívanou. Vše navíc podtrhl skvělý výkon Zdeňka Štybara a Radka Šimůnka. Oba dva totiž byli součástí vedoucí skupiny, ve které jezdilo zhruba deset lidí. Nejen, že ve skupině jeli, ale byli i velmi aktivní.

Radomír Šimůnek hýřil aktivitou především v první polovině závodu, kdy se držel ve špici a ukazoval, že zmrzlá půda je jeho šálek kávy. Společně s ním diktoval tempo velmi často i Sven Vantourenhout, který dnes jel také výborný závod. Právě Svenu Vanthourenhoutovi se podařilo jít po polovině závodu do úniku, kdy s ním vytvořil dvojici uprchlíků Tom Meeusen, další technicky skvěle vybavený jezdec. Za touto dvojicí se jako první vydal Zdeněk Štybar, ale ten byl po chvíli pohlcen skupinou, kde v tu chvíli udávali tempo Sven Nys a Kevin Pauwels.

Vedoucí dvojice se nakonec také roztrhla a v předposledním kole jel vepředu osamocen Sven Vantourenhout. Ten ale těsně před nájezdem do posledního kola chyboval, uklouzl a o náskok přišel. Do závěrečného okruhu tak najížděla skupinka zhruba osmi jezdců, což bylo zárukou toho, že se bude na co koukat.

První polovinu okruhu se pokoušel útočit Niels Albert, ale skupinu neroztrhal. Do druhé poloviny jej předjel Zdeněk Štybar a Tom Meeusen. Druhý jmenovaný pak v technické pasáži předjel českého šampiona a k cílové rovince se tak blížil na první pozici. Zdálo se to jako dobře rozjetý závěr především pro Zdeňka Štybara a Svena Nyse. Spurt byl totiž poměrně dost dlouhý a jezdci na něj najížděli ve vysoké rychlosti. Tom Meeusen ale ukázal své kvality, coby velice silný spurter a svou pozici uhájil až do protnutí cílové pásky. Zdeněk Štybar ještě dokázal předjet alespoň Svena Nyse, kterého nakonec na pásce skočil i Kevin Pauwels a belgického šampiona tak odsunul na čtvrtou pozici.

Záznam posledního kola najdete zde.

Výsledky závodu v Lille:

  1. Tom Meeusen
  2. Zdeněk Štybar
  3. Kevin Pauwels
  4. Sven Nys
  5. Niels Albert
  6. Radomír Šimůnek
  7. Marcel Meisen
  8. Sven Vantourenhout
  9. Vincent Baestaens
  10. Francis Mourey
Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

Tagged , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?