šaltr.cz

bleskovky

Milan-San Remo 2013 – bude se měnit trasa?

Březen 19, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Letos to bylo do očí bijící. Kdyby Fabian Cancellara nezapnul na svoje turbo, neměli by uprchlíci šanci. I proto ale nakonec nevyhrál nejlepší a nejsilnější. Organizátoři po letošním ročníku hodně silně uvažují o změně závěru tak, aby byl závod atraktivnější a dával větší šanci útočícím jezdcům před sprintery.

V minulosti se trasa měnila ze stejných důvodů. Nejdříve byl v roce 1960 přidán závěrečný kopec Poggio, poté byl ještě v roce 1982 přidán předposlední kopec Cipressa. Poslední dvě překážky pro sprintery. Místa, která dělají dnešní Milan-San Remo tím, čím je.

A o jaké změně se mluví teď? Organizátoři zvažují možnost, že by cíl závodu byl hned po sjezdu z Poggia. Už by nenásledovala ta tři kilometry dlouhá rovina, jako dnes. No, já osobně bych tuto variantu vřele uvítal. Na Poggiu by se jezdil ještě větší “rozvěs” a sjezd by se proměnil doslova v let do San Rema.

Z dnešních sprinterů by stále měli šanci borci jako Freire, Sagan, Boonen, Hagen nebo Hushovd. Rapidně by stouply akcie Cancellarovi, ale také třeba Gilbertovi. Ovšem poměrně nově by měli obrovské šance i ryzí vrchaří – Cunego, Nibali, Valverde a další.

Organizátoři zvažují i změnu trasy u kopce Cipressa, kde by odklonili jezdce na jinou trasu, kde je strmější sklon silnice. To by tak zásadní vliv asi nemělo, nicmnéně i taková změna by byla zpestřením.

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?