šaltr.cz

články

Mistrovství světa – čeká nás velká podívaná?

Září 22, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 2x komentař

Pravděpodobně ano. Po loňské “nudě” v Kodani a podobně rovinatému olympijskému závodu nás konečně zase čeká zajímavá trať. Typické holandské silnice – úzké, klikaté, členité a k tomu pověstný Cauberg. Co více si přát? Cíl nebude hned na vrcholku tohoto legendárního kopce, jako na Amstelu, ale pojede se ještě o kilometr dál. A to dělá závod ještě méně předvídatelný. Poslední týden fouká stále stejným směrem – poslední kilometr na Caubergu proti větru. To se dá tedy očekávat i zítra. Jestli odjede jednotlivec nebo menší skupinka, bude o to těžší udržet malý náskok až do cíle.

Čeští závodníci nejsou bez šancí. Kreuziger, Konig a Štybar mají všichni šanci něco ukázat. A jestli Bártovi vydržela forma z časovky, můžou se dít velké věci. Kdy naposledy jsme měli čtyři opravdu silné závodníky?

Mezi největší favority všichni pasují Gilberta, Rodrigueze, Valverdeho, Boonena… Mým černým koněm závodu bude Oscar Freire, o něm toho asi moc psát nemusím. Zítra pravděpodobně nebude celý den vidět, ale v závěru zbystřete. Je to přesně ten typ jezdce, který je ve správný moment na správném místě. Má zkrátka instinkt zabijáka, specielně jedná-li se o závod mistrovství světa. No a favorit číslo jedna je pro mě Peter Sagan. Opět se mluví o tom, že závod by na něj mohl být moc dlouhý, že nemá tak silnou týmovou podporu atd. atd. Dle mého názoru je naopak pro Tourminátora podobně těžká a dlouhá “klasika” naprosto ideálním závodem. A jeho Slovenská družina v čele s Peterem Velitsem rozohdně není slabá.

Ještě bysme měli připomenout borce jako Simon Gerrans, Vincenzo NIbali, Thomas Vocekler, Sylvain Chavanel, Edvald Boasson Hagen, Alberto Contador, Samuel Sanchez nebo věčně druhý Alexander Kolobnev. To všechno jsou jezdci, kteří budou patřit mezi kandidáty na duhový dres.

Oficiální startovní listina je zde.

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

2x komentář

  1. MikeZář 22, 2012 v 20:21odpovědět

    Myslím, že bude vysoko Moreno Moser. Přál bych hodně Saganovi, ale jeho forma je ted velký otazník.

  2. František KloučekZář 23, 2012 v 09:21odpovědět

    Myslím, že na družstvech Sagan potvrdil, že forma je stále dobrá. I když silniční závod je něco trošku jiného, o lecčem to vypoví.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?