šaltr.cz

bleskovky

MS Koksijde: Pohled pod pokličku

Leden 31, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Co závody rozhodovalo, jaké byly výsledky a jejich příčiny už všichni víte, teď se ale zpětně podíváme na drobnosti, které celý víkend ovlivnily a až tak moc se o nich nemluví. Byla by ale škoda, kdyby zůstaly ”utajeny”.

 • Niels Albert získá od belgické federace odměnu 22 000 Euro. Podle předzávodní dohody se má částka rozdělit mezi všechny belgické reprezentanty. To ovšem dementoval Christoph Roodhoft, Albertův manažer. Prý mu nikdo z krajanů k titulu nepomohl, vyjel si ho sám a neví, proč by se měl dělit. Navíc Kevin Pauwels chtěl Alberta dojet a pomáhal mu k tomu Klaas Vantornout. Kouč Rudy de Bie odpověděl, že dohoda je dohoda a ta platí. Navíc, dokud byl Štybar ve skupině za Albertem, nikdo českému cyklistovi záměrně nepomáhal. Bývalý mistr světa Erwin Vervecken tvrdí, že mistr světa by měl mít právo sám rozhodnout o tom, kdo mu jak pomohl a podle toho svoji prémii přerozdělit mezi ostatní. Albert dostane mimo již zmíněné prémie ještě bonus 50 000 Euro od sponzorů týmu BKCP – Power Plus.
 • Kolo, na kterém Niels Albert vyhrál MS, poputuje do muzea Ernesta Colnaga!
 • Za celý víkend se na trati objevilo téměř 75 000 diváků. 13 000 v sobotu a 61 000 v neděli. Triumf Paula Herygerse tady v roce 1994 vidělo ”pouhých” 18 000 lidí.
 • Česká reprezentace jela domu bez medaile po dlouhých třinácti letech.
 • Čísla České televize zatím bohužel nemáme k dispozici, ale v Belgii šampionát trhal divácké rekordy. Sólovou jízdu Nielse Alberta vidělo v Belgii 1 655 771 televiziních diváků! To byl neuvěřitelný podíl 81,6%. Vyvrcholení sobotního dne, závod mužů do 23 let, tam sledovalo 519 738 diváků. To jsou neskutečná čísla.
 • Zdeněk Štybar zkoušel na mistrovské trati dva různe tipy předních vidlic. Ani jeho rám jako takový není běžné tovární výroby – má na míru upravenou geometrii.
 • Radomír Šimůnek i Zdeněk Štybar si pochvalovali belgické publikum, které sportovně fandilo úplně všem, nejen domácím miláčkům. Je vidět, že cyklistikou se chodí bavit slušní lidé a mohou se opravdu nazývat ”sportovnímy fanoušky”
 • Zdeněk Štybar do poslední chvíle tajil své zdravotní problémy (teplota), aby nedal svým soupeřům psychickou výhodu.
 • Dopingové kontroly se účastnili i nejmladší závodnici šampionátu – junioři. A to před závodem i po něm. V málokterém sportu na světě je boj proti dopingu tak tvrdý, aby byli neustále kontrolováni i šestnáctiletí závodníci. Rozhodně je to správné a jiné sporty by si z toho mohly vzít příklad.
 • V pondělí po MS se objevila skvělá zpráva. Lubomír Petruš se vrací do belgického týmu BKCP-Power Plus.
 • Zdeněk Štybar neměl možnost týden před MS na traťi trénovat, zatímco belgičané (Sven Nys, Klaas Vantornout, Rob Peeters) se tam v klidu proháněli.
 • Niels Albert byl poslední týdny před závodem úplně mimo epicentrum dění, v klidu se na závod připravovali ve španělském Benicassimu.

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?