šaltr.cz

články

Může Nibali podepsat novou smlouvu?

Květen 9, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

V neděli se objevily zprávy o tom, že Vincenzo Nibali po sezóně končí v týmu Luquigas-Cannondale. Jak to ale doopravdy je?

Spelukace o jeho přestupu vyšly na povrch právě se startem Gira. V souvislosti s jeho možným přestupem se mluvilo především o týmech Astana a BMC. Dá se říci, že v obou případech je to logické. Obě stáje mají dost peněž a obě budou chtít do svých řad silného lídra. Astana má Romana Kreuzigera, a to, zda bude hledat nového lídra, se bude dost odvíjet i od toho, jak se Roman předvede na právě probíhajícím Giru. Je zde totiž lídr číslo jedna, ale tým od něj chce vidět, že je skutečně schopný bojovat pódium, či o vítězství. Stejně tak BMC svého lídra pro etapáky má – Cadel Evans je jasná jednička. Na druhou stranu je zde pár “ale”. Jednak je Cadel již zástupcem starší generace, jednak je v případě jeho zranění tým bez lídra a v neposlední řadě není v Evansových silách, přípravit se na všechny tři Grand Tour tak, aby zde bojoval o celkové vítězství. Tohle vše jen potvrzuje spekulace o přestupu.

Je zde ale další věc, kterou jsou pravidla UCI. Ty totiž jasně říkají, že v tuto chvíli Nibali nemůže podepsat kontrakt s jinou stájí. Přesněji řečeno, dle pravidel UCI, nemůže být podepsána smlouva mezi jezdcem a týmem dříve, než 1. srpna. Je tedy zřejmé, že Nibali doposud nemá podepsanou smlouvu s jiným týmem. Na druhou stranu nikde není psáno, že nemohou probíhat jednání o možném přestupu a případné řešení podmínek nové smlouvy. Stejně tak není nikde psáno, že nesmí být podepsána smlouva o smlouvě budoucí, tedy jakési předdomluvení případné smlouvy.

Jak to je v tuto chvíli v případě Nibali lze jen těžko odhadovat. V minulosti již podobná zpráva ohledně Nibaliho přestupu unikla a nakonec stejně zůstal v Liquigasu. Může to tak být i nyní, ale samozřejmě nemusí. Liquigas má v tuto chvíli, kromě Nibaliho, dva lídry – Ivana Bassa a Petera Sagana. Peter Sagan ovšem (alespoň zatím) není jezdcem pro GC v Grand Tours a Ivan Basso už je služebně přeci jen o dost starší. Nibalimu je 27 let, je tedy v nejlepších letech a má před sebou ještě řadu let, kdy bude na vrcholu svých sil. Jeho výsledky jsou navíc velice dobré a patří tak mezi “nejžhavější zboží” na cyklistickém trhu. Určitě tak bude zajímavé sledovat, jak se situace kolem něj bude nadále vyvíjet.

Tagged , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?