šaltr.cz

bleskovky

Na dráhovém MS padl světový rekord

Duben 4, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Na dráhovém MS v Melbourne byl hned během prvního závodního dne zajet světový rekord. Postaral se o něj tým Velké Británie při finálové jízdě stíhačky družstev na 4 km. Nový světový rekord má hodnotu 3:53.295 a znamenal samozřejmě zlatou medaili. Stříbro brali domácí Australané, když zaostali za Brity o 2 desetiny sekundy. O třetí příčce se rozhodovalo mezi Novým Zélandem a Ruskem. Nový Zéland byl v tomto boji úspěšnější a má bronz.

Britové vylepšili svůj vlastní světový rekord, který nastavili před čtyřmi lety na OH v Pekingu a měl hodnotu 3:53.314. Britové měli nejrychlejší čas i v rozjíždce.

Složení nejlepších družstev:

  1. Velká Británi ( E.Clancy, P.Kennaugh, A.Tennant, G.Thomas)
  2. Austrálie ( G.O’Shea, J.Bobridge, R.Dennis, M.Hepburn)
  3. Nový Zéland ( A.Gate, S.Bewley, W.Gough, M.Ryan)

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?