šaltr.cz

bleskovky

Na Giru se měnilo průběžné pořadí

Květen 11, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Šestá etapa Gira rozhodně nebyla nudná. I přesto, že na závodníky ještě nečekaly velké kopce, byl to první den, který přál únikům. A právě díky úspěšnému úníku se měnilo průběžné pořadí. Zřejmě nejšťastnějším jezdcem byl dnes Miguel Rubiano, kterému to dnes opravdu sedlo. Evidentně byl nejslinější ze skupiny uprchlíků a když  zaútočil přibližně 30km před cílem, nikdo nebyl schopný zareagovat. Rubiano si tak přijel pro sólové vítězství s luxusním náskokem přes jednu minutu. Ani to ovšem nestačilo na to, aby se oblékl do růžového trikotu. Ten totiž po dnešní etapě oblékl domácí jezdec, hájící barvy Lampre – ISD, Adriano Malori.

I přes fakt, že se měnilo průběžné pořadí, mezi favority se rozestupy vesměs neměnily. Rozhodně se ale nejednalo o etapu, ve které by se nic nedělo. Naopak jsme byli svědky více zajímavostí, než se před etapou zřejmě čekalo. Asi nejzásadnější je fakt, že z letošního Gira odstoupil Thor Hushovd, který podle vlastních slov není v optimální formě a Giro ukončil, aby se mohl připravit na Tour de France, kde by se rád předvedl v lepším světle. BMC tak přišlo o svého nejlepšího spurtera. Taylor Phinney navíc dorazil do cíle jako úplně poslední jezdec, a tak je zřejmé, že jeho zdravotní stav po nepříjemném pádu ve třetí etapě není zcela optimální. Stejně dopadl i Garmin-Barracuda, který dnes měl tak trošku černý den. Jednak totiž přišel o růžový dres a jednak dnes slezl Tyler Farrar, který byl silnou zbraní týmu pro závěrečné dojezdy.

Pro české barvy je jistě příjemné vidět, že jak Roman Kreuziger, tak Jan Bárta zatím jedou velice dobře. Nikde zbytečně neplýtvají silami, ale zároveň nikde neztrácí cenné vteřiny. Naopak se oba postupně posouvají průběžným pořadím výš a výš. Roman Kreuziger již figuruje na sedmnácté příčce, Jan Bárta pak na osmatřicáté pozici.

Výsledky 6. etapy Giro d’Italia

  1. Miguel Rubiano
  2. Adriano Malori
  3. Michal Golas
  4. Alexsandr Dyachenko
  5. Cesare Benedetti
Průběžné pořadí po 6. etapě
  1. Adriano Malori
  2. Michal Golas
  3. Ryder Hesjedal
  4. Miguel Rubiano
  5. Christian Vande Velde

Kompletní výsledky etapy najdete zde.

Záznam závěru 6. etapy

Tagged , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?