šaltr.cz

články

Na Nový rok byl Zdeněk Štybar jako vyměněný.

Leden 1, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 0 komentářů

Na Nový rok byl Zdeněk Štybar jako vyměněný. Přesněji řečeno, všechno na něm bylo vyměněné. Na novém kole, v nové helmě, s novými brýlemi, v jiných dresech, s novými koly.. Vše má Zdeněk Štybar od 1.1.2012 nové. Od ponožek po polepení svého camperu. Dokonce si musí zvykat i na novou sadu – z Campagnola přešel jeho tým na Sram.

Vše samozřejmě souvisí se změnou sponzorů. Spojili se dva nejsilnější belgické týmy a vzniknul jeden nový – Omega Pharma-Quick Step. V týmu je i nadále zainteresován jeden z nejbohatších čechů Zdeněk Bakala. Vedle Zdeňka Štybara bude v týmu působit ještě jeden čech – František Raboň. Největší hvězdou týmu by neměl být nikdo jiný než Tom Boonen a nejvýraznější posilou němec Tony Martin.

Tím, že cyklokrosová sezóna je v plném proudu, musí si Štybar zvykat na všechny novinky za chodu. Kola Eddy Merckx (v cyklokrosu sedlal po počátečních porblémech kola Ridley přestříkané na Merkcxe) vyměni za Specialized, od specializedu nyní vozí i helmu. Brýle Oakley. Zásadní změna je v osazení kola – z Campagnola přešel na Sram. Změna to je pro českého fanouška příjemná – vždyť právě na Sramu se Zdeněk stal za svěho působení v týmu Telenet-Fidea Dvojnásobným mistrem světa! Změna Campy za Sram sebou nese i další logickou novinku – galusky teď Štybyho mechanici nelepí na Bory ale na Zippy.

Mrkněte se na oficiální stránky “nového” týmu Omega Pharma – Qucik Step

Štybar při závodě GP Sven Nys – již na kole SPECIALIZED

Štyby při rozjíždění v Baalu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: K.P.Boem, B.Lent

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?