šaltr.cz

bleskovky

Následky Flander

Duben 2, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 1x komentář

Jak jsme psali v naší reportáži, nejhorší pády postihly v nedělním závodě Ronde Van Vlaanderen Fabiana Cancellaru a Sebastiana Langevelda.

Cancellara utrpěl čtyřnásobnou zlomeninu klíční kosti (původně jeho tým oznámil trojnásobnou zlomeninu, pak ale doktoři objevili ještě jednu menší prasklinu) a byl převezen do Baselu, kde byl úspěšně operován. Operace byla provedena inovatinví metodou (přišroubováním kosti speciálním čepem), čímž by se měla doba hojení výrazně zkrátit. Teoreticky by prý Cancellara mohl už v úterý jezdit na válcích či ergometru! Jelikož ale tak nebo tak jarní klasikářská sezóna pro Fabiana skončila, je pravděpodonější, že bude bez kola několik dnů nebo i celý týden. A proč vlastně spadl? Po průjezdu bufetem jel v balíku a pod přední kolo se mu přimotal něčí bidon (láhev), který ho katapultoval ze sedla.

Podobně letos lehnul i Mark Cavendish v závodě Dwars Door Vlaanderen, když jezdec před ním odhodil bidon tak nešikovně, že se odrazil zpátky do silnice, přímo pod Cavendishovo přední kolo. Tomu se naštěstí při pádu nic vážného nestalo, viníka však nazval “dickhead”. To mluví za vše.

Jak včera spadl Sebastian Langevedl, to všichni vědí, v přímém přenosu byl vidět jeho střet s divákem. Spekulovalo se také o zlomenině klíční kosti a tato diagnóza se nakonec potrvdila. Langeveld se podrobí operaci během dneška (pondělí). Pád byl ve vysoké rychlosti, když se sjíždělo z kopce New Kwaremont. Langeweld jel ve chvíli střetu cca 60 km/h. Není tedy divu, že si pád nepamatuje.

Tagged , , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

1x komentář

  1. KenelmLed 26, 2015 v 14:10odpovědět

    You got to push it-this esatneisl info that is!

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?