šaltr.cz

bleskovky

Nibali vyhrál královskou etapu Tour of Oman

Únor 18, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Vincenzo Nibali ukazuje svou formu, když vyhrál první skutečně vrchařský dojezd letošní sezóny – dojezd páté etapy Tour of Oman, která končila na Green Mountain a která byla zároveň královskou etapou tohoto závodu. Nibali účotil již od začátku cílového kopce a postupně eliminoval své soupeře jednoho po druhém. Jediný, kdo s ním dokázal držet krok až do cíle byl Slovák Peter Velits, týmový kolega Zdeňka Štybara a Františka Raboně, který protnul pásku jako druhý. Navíc mu i druhé místo stačilo k tomu, aby se posunul na první místo průběžného pořadí Tour of Oman a dá se očekávat, že zítřejší etapa by již na celkovém pořadí nic měnit neměla. Vstoupil tak úspěšně do sezóny a potvrzuje svou roli v týmu, roli lídra pro velké etapové závody, včetně Grand Tours. Určitě zajímavé je také deváté místo Fabiana Cancellary, který rozhodně nepatří mezi vrchaře. Tím spíš je jasné, že na letošní sezónu je opravdu skvěle připraven a dá se očekávat, že na jarních klasikách bude opět hlavním favoritem.