šaltr.cz

bleskovky

Nys vyhrál v Eeklu, Pauwels v Heerlenu

Únor 12, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Předposlední cyklokrosový víkend je za námi. Po včerejším posledním závodě SuperPrestige byly na programu dva menší závody, které nebyly součástí žádného poháru. I tak jsme ale na startu mohli vidět většinu hvězd. Bohužel mezi startujícími ale chyběl Zdeněk Štybar, který by díky změně svého programu startovat mohl, ale pořadatelé ani jednoho závodu již neměli finanční prostředky na startovné českého šampiona, jak jsme informovali ve středu.

V Heerlenu dominoval Pauwels

Kevin Pauwels potvrdil roli favorita v holandském Heerlenu a poměrně s přehledem zvítězil. Druhou příčku pak obsadil světový šampion U23, Lars Van Der Haar, který si tak připsal další podiové umístění v kategorii Elite. Třetí příčku potom obsadil další domácí závodník, Thijs Van Amerongen. Čeští závodníci na startu chyběli.

Mezi ženami dominovala Daphny Van Den Brand, která má tak další víkendový double. Druhou příčku brala Sanne Van Passen, bronz pak Nikki Harris.

Výsledky závodu v Heerlenu:

 1. Kevin Pauwels
 2. Lars Van Der Haar
 3. Thijs Van Amerongen
 4. Jonathan Page
 5. Gert-Jan Bossman
 6. Bart Aernouts
 7. Gerben De Knegt
 8. David Van Der Poel
 9. Emiel Dolfsma
 10. Thijs Al

Kompletní výsledky z Heerlenu zde.

Eeklo kořistí Nyse

Na belgické půdě se dnes sešla podstatně silnější konkurence, než v Heerlenu. Výbornou formu v závěru sezóny potvrdil Sven Nys, který si vylepšíl včerejší druhé místo a dnes vyhrál. Druhý dojel Tom Meeusen, který v posledních týdnech jede ve velké pohodě a hlavně ve skvělé formě. Třetím místem poměrně překvapil Němec Marcel Meisen. Ten ovšem poslední měsíc předvádí výborné výkony a bylo tak otázkou času, kdy se výrazněji prosadí.

Na startu v Eeklu byli i tři čeští jezdci – Radomír Šimůnek, Karel Hník a Martin Zlámalík. Ani jednomu se ale příliš nedařilo. Karel Hník dojel na 18. příčce, Martin Zlámalík ještě o dvě místa dál a Radomír Šimůnek po špatném startu a dvou defektech závod nedokončil.

Výsledky závodu v Eeklu:

 1. Sven Nys
 2. Tom Meeusen
 3. Marcel Meisen
 4. Klaas Vantornout
 5. Dieter Vantourenhout
 6. Sven Vantourenhout
 7. Vincent Baestaens
 8. Tim Merlier
 9. Laurence Sweeck
 10. Jan Denuwelaere
 11. Niels Albert

18. Karel Hník, 20. Martin Zlámalík, Radomír Šimůnek závod nedokončil.

Kompletní výsledky z Eekla zde.

Tagged , , , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?