šaltr.cz

bleskovky

O vítězi Romandie rozhodne závěrečná časovka

Duben 28, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Před závěrečnou časovkou na šestnáct a půl kilometru je ve vedení dvojnásobný etapový vítěz Luis Leon Sanchez, což není vůbec špatný časovkář. Největším adeptem na celkové prvenství je však momentálně druhý muž pořadí Bradley Wiggins, o jeho časovkářských kvalitách není třeba hovořit a na Sancheze ztrácí pouhých devět vteřin. Třetí Michael Rogers je taktéž excelentním mužem v jízdě proti chronometru a ztráta 16ti sekund je z jeho pohledu rozhodně “hratelná”. Zatímco úvodní prolog byl poznamenán deštěm, který “zpomalil” časy největších favortiů, zítra se dá očekávat férová bitva v hezkém slunečném počasí. Přesně v polovině trati na jezdce čeká nepříjemný kopec, nepůjde tedy o klasickou rovinatou časovku. O tom svědčí i předpokládaná průměrná rychlost okolo 38 km/h.

Bude to velmi napínavá podívaná, vždyť prvních 30 jezdců celkové klasifikace je vtěsnaných do pouho pouhých 35 sekund! Kromě již zmiňovaných jsou mezi nimi skvělí časovkáři jako Stef Clement, Andrew Talansky, Jerome Coppel, Andreas Kloden, Cadel Evans nebo Richie Porte. Roman Kreuziger je momentálně na 20. místě se ztrátou 28 sekund. Je tedy stále ve hře o velmi dobré konečné umístění.

Start prvního jezdce bude ve 13:30. Prozatimní celkové pořadí najdete zde.

Přesné startovní časy jednotlivých závodníků jsou zde.

Profil závěrečné časovky

Profil kopce, který na závodníky čeká při časovce. Přesněji řečeno, pojedou poslední cca 4 km tohoto kopce. Průměrný sklon stoupání je přes 9%.

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?