šaltr.cz

bleskovky

OH 2012: Trať závodu horských kol prošla “evolucí”

Duben 6, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Okruh pro závod cross country horských kol na oylmpiádě v Londýně byl v loňském roce testován závodem, kterého se zúčastnil i jeden z největších adeptů na medaili celé české sportovní výpravy vůbec – Jaroslav Kulhavý. A závodnicí řekli pořadatelům své názory a náměty, které padly na úrodnou půdu. Na základě jejich feedbacku se bude totiž měnit trať.

Na okruh budou přidány některé těžké pasáže, které učiní olympijský závod ještě obtížnější. Nejtěžší kopec celého závodu bude prodloužen. Některé části tratě, situované v okolí hradu Hadleigh, potom budou rozšířeny (pro lepší předjíždění) a také bude jeden uplně nový kopec přidán.

Locog, hlavní stavitel cross country olympijského okruhu, dal závodníkům po loňském testovacím závodě něco jako dotazník, podle kterého chtěl trať vylepšit. Největší kritika se tehdy snesla právě na to, že okruh je příliš rovinatý a není na něm moc míst k předjíždění. Nyní je podle Locoga trať nejenom jednou z nejtechničtějších, co se kdy na olympiádě jela, ale dá se na ní zároveň na hodně místech “pohodlně” předjíždět.

Olympijský závod kategorie Elite se pojede 12. srpna a bojovat o medaile bude 50 závodníků. O den dříve se uskuteční závdo žen, těch bude na startu 30.

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?