šaltr.cz

bleskovky

Omega Pharma-Quick Step jedná

Říjen 18, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 1x komentář

Belgická stáj Omega Pharma-Quick Step ani po velice úspěšné sezóně nezahálí a jedná. Zejména tento týden je pro stáj skutečně důležitý a zajímavý. Zveřejněno totiž byly především dvě zásadní informace. V úterý byl oficiálně “ukončen” Levi Leipheimer. Dnes, tedy ve středu 18. října, naopak do týmu přibyla významná posila – Mark Cavendish.

Cav in, Levi out

V úterý stáj zveřejnila informaci, že kvůli dopingové minulosti končí kontrakt s Levi Leipheimrem. Americký závodník sice po skončení dopingového trestu hodlá pokračovat, musí si ovšem hledat nové angažmá. Z mého pohledu se tak konečně našla stáj, která se k problému kolem kauzy Lance Armstrong postavila čelem a dala jasně najevo, že doping se netoleruje nikomu, ani těm, kteří promluvili výměnou za snížené tresty.

Druhou zprávou z týmu pak je oficiální potvrzení dlouho probírané spekulace, tedy že do týmu míří loňský světový šampion, Mark Cavendish. Tato zpráva je dobrá nejen pro tým, ale věřím, že i pro cyklistické fanoušky. Cavendish totiž ve Sky neměl takovou podporu, kterou by sprinter jeho kvalit měl mít. Na druhou stranu se zdá (alespoň mně), že tento rok byl pro Cavendishe i přesto pozitivní. Letošní sezóna totiž Cavendishe zřejmě velice posílila, a to jak po psychické, tak fyzické stránce. Příští rok by tak britský rychlík mohl být opět o dost lepší. K tomu všemu to vypadá, že v Omega Pharma-Quick Step by měl mít podmínky doslova šité na míru. Dobrá zpráva nejen pro Cavendishe, tým, ale i pro české fanoušky. Přeci jen je OPQS stájí, která je v současné době českému cyklistickému fandovi nejbližší.

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

1x komentář

  1. DorothyLed 26, 2015 v 15:04odpovědět

    I cannot tell a lie, that really hedlep.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?