šaltr.cz

bleskovky

Peter Sagan & Peter Velits – Slovenští gladiátoři dobyli Omán

Únor 19, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Tour of Omán dobyli závodníci Slovenska. Peter Velits se stal celkovým vítězem, Peter Sagan ovládl bodovací soutěž. Tour of Omán byl profilově jiný než Tour of Qatar a byl asi i divácky zajímavější. I proto je škoda, že na Eurosportu chodily pouze zkrácené záznamy jednotlivých etap.

Celkové pořadí Tour of Omán:

  1. Peter Velits
  2. Vincenzo Nibali
  3. Tony Gallopin
  4. Sandy Casar
  5. Arnold Jeannesson
  6. Tom Jelte Slagter
  7. Joaquin Rodriguez
  8. Ramunas Navardauskas
  9. Thomas Lebas
  10. Fabian Cancellara

Kompletní výsledky závodu Tour of Omán zde.

Celkový triumf Petera Velitse se zrodil v páté – královské etapě, kde dojel druhý za Vincenzem Nibalim. Cekově šel do vedení s minimálním náskokem jedné sekundy. I to mu však stačilo, aby v poslední etapě vedení udržel. Jeho tým Omega Pharma – Quick Step je tak jednoznačně nejúspěšnějším týmem začátku sezóny. Po triumfech na Tour de San Luis (Levi Leipheimer) a Tour of Qatar (Tom Boonen) se Tour of Omán stal třetí kořistí tohoto mančaftu. Peter Velits tedy potvrdil svoje kvality a připomněl, že se s ním bude muset hodně počítat. Mohl by být lídrem i na některé z Grand Tour.

Peter Sagan, největší cyklistický talent sousedů ze Slovenska (možná i z celého světa) za poslední roky, vyhrál bodovací soutěž. Není divu, vždyť jednu etapu vyhrál, dvakrát byl druhý a dvakrát pátý. To je forma jako zvon. I když ono asi nejde o formu, spíše se jedná o stabilní, extrémně vysoký standard Saganovi výkonnosti. Můžeme předpokládat, že právě Peter Sagan a navrátilec Alejandro Valverde by letos mohli hodně znepříjemnit život Philippu Gilbertovi, který v lošnkém roce s přehledem ovládal těžké dojezdy klasik či etap téměř všude, kde se obejvil. Už teď se těšíme na překrásné cyklistické souboje.

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?