šaltr.cz

bleskovky

”Pomistrovský” kros v Maldegemu vyhrál Sven Vanthourenhout

Únor 1, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 1x komentář

Tradičně tři dny po MS se v Belgii jel cyklokrosový závod Parkcross Maldegem – kategorie A2. V něm se každoročně nedaří ”oslavujícím” čerstvým mistrům světa. To potvrdil Niels Albert devátým místem.

Sven Nys ani Zdeněk Štybar se na startu kvůi nemoci neobjevili.

Vyhrál Sven Vanthourenhout, první belgický náhradník na MS (mistrovství světa proseděl ve studiu belgicé televize Sporza jako jeden ze spolukomentujících). Na pódiu ho doplnil Kevin Pauwels a další belgický náhrádník Dieter Vanthourenhout. První čtyři závodnícii přijeli společně a rozhodovalo se až ve sprintu.

Radomír Šimůnek proťal cílovou pásku na šestém místě.

Kategorie Elite a u23 startovala společně. Lars Van Der Haar, který v Koksijde obhájil titul mistra světa mezi jezdci do 23 let, skončil hned po 500 metrech. Měl kolizi s jiným závodníkem, při které poničil svůj bicykl a musel ”zabalit”.

 1. Sven Vanthourenhout
 2. Kevin Pauwels
 3. Dieter Vanthourenhout
 4. Tim Merlier
 5. Jim Aernouts
 6. Radomír Šimůnek
 7. Tom Meeusen
 8. Rob Peeters
 9. Niels Albert
 10. Klaas Vantornout

Kompletní výsledky zde.

Tagged , , , , , , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

1x komentář

 1. LKÚno 2, 2012 v 15:34odpovědětautor

  Bylo to úplně poprvé, co Lars Van Der Haar nedokončil cyklokrosový závod! Při kolizi mu praskly 4 dráty v zadním kole, kvůli kterým namotal šaltr. Jelikož okruh v Maldegemu se jezdil cca pouhých 5 min, byl by ze závodu stejně odvolán – do depa to totiž měl hodně daleko a v Belgii se odvolává radší dříve, než později, aby se závodník nepletl mezi prvnímy.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?