šaltr.cz

bleskovky

Pozzato si zlomil klíční kost

Únor 9, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Italský jezdec Filippo Pozzato si při čtvrteční, páté etapě Tour Of Qatar zlomil klíční kost. Jezdec stáje Farnese Vini-Selle Italia se přimotal do pádu zhruba 30km před cílem etapy. Ihned poté byl převezen do nemocnice v Doha, kde mu byla po rentgenu zlomenina potvrzena.

Jak uvedl sám Pozzato, zlomenina by prý neměla být naštěstí nijak komplikovaná. I přesto by ale jezdec měl podstoupit operaci. Na tu by měl jít v sobotu v Itálii. Důvody pro operaci jsou zřejmě dva. Jednak měl Pozzato klíční kost již zlomenou a jednak by operace měla urychlyt hojení. A to je pro jezdce i tým velmi důležité. Pozzato by totiž měl být lídrem pro jarní klasiky, které se nezadržitelně blíží. I díky němu dostalo Farnese Vini-Selle Italia divokou kartu na závody Milan-San Remo, E3 Prijs Vlaanderen, Gent-Wevelgem a Tour of Flanders (Okolo Flander). A i když se může zdát, že jeho start na těchto závodech je již mimo hru, nemusí to tak být. Vedení týmu věří, že by se Pozzato mohl postavit již na start závodu Tirreno-Adriatico, který startuje 7. března. Jestli to tak ale opravdu bude se bude samozřejmě odvíjet od toho, jak bude hojení probíhat.

Tagged ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?