šaltr.cz

bleskovky

Předehra je za námi, Giro začíná!

Květen 19, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Ano, již dva týdny Gira jsou sice za námi, ale co se týká bojů o celkové umístění, pak se zatím v podstatě téměř nic nedělo. Letošní Giro je totiž rozloženo tak, že první dva týdny jsou brány tak trochu jako předehra před bouří. Ta ale skončila včerejší etapou, kterou vyhrál Mark Cavendish. To opravdové Giro začíná dnes!

Giro d’Italia 2012 by se dalo charakterizovat asi takto – 2 týdny předehry + 1 týden hardcore! Samozřejmě, ty “dva týdny předehry” jsou brány s nadsázkou. Rozhodně nebyly zadarmo. Ale právě fakt, jak hodně dokázali favorité pošetřit síly, jak dobře pracovaly týmy, aby jejich lídři “nešlápli”, bude hrát významnou roli v posledním týdnu. Do cíle Gira zbývá 9 dní – 8 etap + 1 den volna. Z těchto osmi etap je ovšem hned šest(!) náročných, dost možná rozhodujících. V podstatě ani v jedné z nich nebude čas na odpočinek. I když ne ve všech se bude jezdit do cíle po jednom, nebudou si ti, kteří pomýšlí na nejvyšší posty, moci dovolit špatný den. Stačí totiž jedno zaváhání a je po všem.

Všichni čeští fanoušci nyní směřují svůj zájem především na jednoho jezdce – na Romana Kreuzigera. Ten doposud plní svůj plán na 100%. Nikde neztratil, nikde neměl vážnější problém. Zatím prostě “nemusel šlápnout”. A to je jistě dobře. Astana již navíc vyhrála etapu, takže jeden z cílů týmu je také splněn. Zkrátka a dobře, Křížák má letošní Giro rozjeté naprosto skvěle. Nyní se tedy ukáže, jak dobře se dokázal připravit, a to jak po fyzické, tak psychické stránce. Věřme, že je to tam a že Roman potvrdí roli jednoho z hlavních favoritů italské Grand Tour!

Dnešní etapa nabízí hned dvě vrchařské prémie první kategorie. Obě jsou navíc hned za sebou a ta druhá je cílová! Můžeme tak čekat první větši zemětřesení v celkové klasifikaci!

Profily všech etap, včetně jejich charakteristiky, najdete v našem kompletním preview.

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?