šaltr.cz

články

Preivew: Táborské okruhy 2012

Duben 4, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Příští týden, v úterý 10.4., opět vypukne seriál silničních kritérií s názvem Táborské okruhy – Velká cena ČEZ. Jedná se o sérii čtyř závodů (10.4., 15.5., 22.5 a 5.6.), které se jedou na moderním asfaltovém okruhu dlouhém jeden kilometr, který je součástí cyklokrosové tratě pro světové poháry i mistrovství světa. Výsledký všech čtyř závodů se sčítají do celkové klasifikace.

Prvenství bude obhajovat Zdeněk Mlynář (Focus Cycling Znojmo), což se mu budou snažit překazit závodníci AC Sparta Praha, domácí jezdci ČEZ Cykloteamu Tábor a mnozí další. Součástí Táborských okruhů bude i závod pro mládež (pro žáky sedmých, osmých a devátých tříd), který nese název “Hledáme mistra světa v cyklokrosu 2015!” Hledá se tedy šampión, který by mohl reprezontovat v kategorii juniorů na cyklokrosovém MS 2015, které se pojede přímo na trati v Táboře. To je pro mladé cyklisty velká výzva.

Velkou výhodou Táborkých okruhů je skvělé zázemí a organizační tým, který má zkušenosti z pořádání těch největších světových cyklistických akcí. Tratˇ závodu lze charakterizovat jako “učebnicový kriťák”, na kterém si jezdci zdokonalují pohyb v balíku, rozjíždění spurtů i samotné spurty. Díky velké konkurenci se závody jedou ve velmi vysokém tempu a je to tudíž skvělý rychlostní trénink, zařazený ideálně do půlky týdne. Velkým plusem celé akce jsou závody pro školy a mládež, na které by se nemělo zapomínat. I díky této práci se Cykloteamu Tábor daří každým rokem nacházet zajímavé mladé cyklistické talenty.

Propozice_TÁBORSKÉ OKRUHY 2012

Propozice_TABORSkE OKRUHY 2012-skoly

Oficiální stránky závodu najdete zde

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?