šaltr.cz

bleskovky

Preview: 1.etapa Gira – “prologue”

Květen 4, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

V našem průvodci Girem už krátký popis úvodní časovky letošního ročníku je. 8.7 km v centru města Herning – ostré zatáčky, vítr a technické “překážky”. Technika jízdy na časovkářském speciálu bude extrémně důležitá, v zatáčkách se bude dát první etapa prohrát, ale i hodně získat. Délka necelých devět kilometrů už není tak zanedbatelná, aby se nedal získat růžový dres na více dní. Motivace závodníků je tedy obrovská. Není divu, že jezdci, pro které je 1. etapa jedním z hlavních cílů Gira nebo třeba celé první půlky sezóny, se učí trať zcela zpamětí, tak jako třeba řidiči bobu v ledovém korytu. I to dokazuje, jak technický tento “prologue” bude. Jeden z největších favoritů, mladý Američan Taylor Phinney z formace BMC, popsal novinářům trať zcela výstižně – jednoduše odrecitoval své “zápisky”: Doslova trať  popsal takto: “Left, left, left, right, right, right, left, left, right, hard right, right, left, left-right, right, left-right, right, right”. To mluví za vše.

Nejen na 1.etapu, ale i na další zajímavé věci z Gira se dá samozřejmě vsadit. První závodník na trať vyjede zítra (v sobotu) v 15:40. Kompletní seznam startovních časů najdete zde.

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?