šaltr.cz

články

Preview: Cyklokrosový víkend – Lille & Hoogstraten

Únor 3, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 0 komentářů

Sven Nys 2012

O víkendu nás čeká velká cyklokrosová podívaná. Nášup po MS, kterým sezóna rozhodně nekončí. Belgické seriály GvA a SuperPrestige budou teprve vrcholit. V sobotu se sejdou ti nejlepší na závodě Krawatencross v Lille (Gva), v neděli pak v Hoogstratenu (SuperPrestige). Čeká nás vzrušující podívaná! Samozřejmě oba dva závody budete moci sledovat živě na internetu (linky na videa doplníme). Oba dva dny bude Elitní kategorie startovat v 15:00.

V sobotu se bude závodit v belgickém městečku Lille. Čím je tamní trať specifická? Světe div se – pískem! Ano, bude to takové malé repete z Koksijde. Trať je v celé délce užší než ta v Koksijde, písek není tak hluboký, ale za to jsou pískové pasáže techničtější. Vracečky, rychlé zatáčky, překážky nebo šikany – to vše na písečném podkladu. Trať se vine kolem tamního jezera a mimo písku je část trati natažena i v lesíku, kde závodníci musí ukázat svoji mrštnost a hbitost. Profil je rovinatý, takže trať je přes technickou náročnost velice rychlá. Diváků se v Lille scházejí neskutečné davy. Vědí proč – zdejší závod bývá opravdu skvělou podívanou. Kevin Pauwels vede seriál GvA, druhou příčku se bude snažit udržet český borec Zdeněk Štybar. Sven Nys a Niels Albert jsou momentálně na třetím a čtvrtém místě v celkovém hodnocení. Přesné průběžné pořadí a bodové rozdíly najdete na oficiálních stránkách GvA Trofee.

Přímý přenos ze závodu v Lille budete moci sledovat zde - sobota, 15:00.

V neděli závodnici změří své síly v rámci seriálu SuperPresige v Hoogstratenu. Ani tam nebudeme ošizeni o adrenalinový zážitek. Na tamním okruhu se většinou prohánějí terénní čtyřkolky, pro které byl okruh ”vybudován”. Když v Hoogstratenu prší, jsou některé sjezdy doslova vražedné. Mnoho závodníků je pak raději běhá. Výjezdy i sjezdy jsou tady sice krátké, ale extrémně strmé. Navíc nerovné – právě od zmiňovaných čtyřkolek je trať nepříjemně rozježděná a hrbolatá. Navíc jílovitý podklad vytváří doslova bahenní lázeň téměř hned po lehkém dešti. Tentokrát by ale mělo mrznout, okruh by tedy měl být daleko rychlejší a ”jezdivější”. Průběžné celkové hodnocení SuperPrestige ovládá Sven Nys před Kevinem Pauwelsem. Zdeněk Štybar drží třetí pozici před Bartem Aernoutsem a čestvým mistrem světa Nielsem Albertem.

Přímý přenos ze závodu v Hoogstratenu budete moci sledovat zde - neděle, 15:00.

Víkendové závody jsou pro jezdce extrémně důležité – celkové pořadí v GvA Trofee i v SuperPretige je prioritou pro všechny cyklokrosové ”profíky”. Rozhodně se tedy nedá čekat pouhé ”dojetí” sezóny, ale souboje s nábojem a jiskrou o každý bod. Právě tyto ”pomistrovské” krosové bitvy bývají častokrát nejlepší podívanou z celé sezóny. Navíc uvidíme Nielse Alberta nově ve sněhobíloduhovém odění, naopak Zdeněk Štybar ukáže barvy naší národní trikolory – poprvé po dvou letech vyjede v barvách mistra ČR.

Tagged , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?