šaltr.cz

články

Preview cyklokrosových mistráků

Leden 7, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 0 komentářů

Belgický šampionát:
Hooglede-Gits, místo památného MS kde triumfoval Erwin Vervecken před senzací závodu Jonathanem Pagem z USA. Tady se uskuteční bitva o nejcennější národní trikoloru. Trať bude opět rozbahněná a nesmírně náročná. Sven Nys je favoritem číslo 1, Kevin Pauwels a Niels Albert by mu měli sekundovat. Překvapit by mohl Rob Peeters nebo stále se zlepšující se Sven Vanthourenhout.

Nizozemský šampionát:
V Holandsku je to bez debat. Když nevyhraje Lars Boom, bude to senzace. Boom bude usilovat o svůj rekordní šestý titul. Trať v Huijbergenu je hodně těžká a očekává se one man show.

Francouzský šampionát:
Letos to bude v zemi galfského kohouta neskutečná bitva! Francis Mourey je samozřejmě největším adeptem na zlato, jeho dlouholetý největší konkurent John Gadret v posledních dnech ukázal, že formu má jako hrom. Ovšem nezapomínejme na mladou pušku Aureliena Duvala, kterého šaltr pasuje do role černého koně závodu! Jestliže trať v Quelneucu bude těžká a rozbahněná (všechny zprávy tomu nasvědčují), má tento mladý jezdec velkou šanci zaskočit své soupeře.

Italský šampionát:
Marco Aurelio Fontana nebo “ztracený talent” Enrico Franzoi? Toť otázka. Enrico Franzoi po návratu do rodné vlasti, do týmu tamního ‘’bosse’’ Guerciottiho, má o motivaci postaráno. Guerciotti na domácím titulu vždy lpěl více než na čemkoli jiném. Ovšem M.A.Fontana, to je závodník světového kalibru (na bikách patří k nejužší světové špičce) a Franzoie poslední roky převyšuje. Trať v italském Bolzanu je hodně hodně podmáčená (viz foto) a to tam není úplně zvykem, takže o zábavu tam budou mít fanoušci postaráno.

Český šampionát:
Trať v Uničově doznala celkem zásadních změn, typické schody se vypuštějí a je přidáno několik těžkých pasáží na bahnité ‘’oranici’’. Jestliže trať nezmrzne, bude to mít Radomír Šimůnek hodně těžké, aby českou (potažmo světovou) jedničku potrápil. Štyby přijede na svých řůžových kolech, s růžovým fanklubem v růžovích kloboucích s růžovými deštníky a nebude chtít odjet bez šestého titulu šampióna republiky. Potvrdí roli favorita?

italský mistrák – Bolzano (2 dny před závodem)

 

Foto: L.Tursi

Tagged , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?