šaltr.cz

články

Preview: Dwars Door Vlaanderen

Březen 21, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Zatímco se dnes (ve středu 21.4.) pojede královská etapa na Kolem Katalánska, v Belgii odstartuje “vlámský cyklistický týden”. Znovu budou na programu typické belgické klasiky. Samozřejmě nebudou chybět kočičí hlavy. Dnes se jede Dwars Door Vlaanderen a závodníci si budou moci “ošahat” kopce Oude Kwaremont a Paterberg. Tyto kopce jsou stěžejní sekcí dnešního závodu. Jak jsme informovali zde, letos budou právě tyto dva kopce rozhodovat i Ronde Van Vlaanderen. Prověrka to tedy bude více než dobrá.

Dwars Door Vlaanderen je závod dlouhý 201 km, obsahuje hodně těžkých kostkových sekcí a 13 pekelně prudkých kopců. Závod pro ty nejsilnější typy jezdců. Loni zde vyhrál Nick Nuyens, předloni Matti Breschel.

Seznam kopců (hellingen) a jejich parametry

Seznam kopců (hellingen) a jejich parametry

Jak jsme již nastínili, jednou z klíčových pasáží je “dvojčlenka” kopců Oude Kwaremont a Paterberg. Oude Kwaremont je kopec dlouhý 1.5 km s průměrným stoupánm 4,2%. V některých místech ale sklon vozovky dosahuje téměř 12% a kočičí hlavy jsou tam více než nepříjemné. Paterberg je o poznání kratší, měří 360m. Průměrný sklon je ovšem téměř 13%, přičemž maximální 20%! Je to doslova “stěna”.

Tyto dva kopce můžou vyselektovat budoucí vítěznou skupinku, odtud je to do cíle “pouhých” 32 km. Podle nás jde jednoznačně o klíčovou pasáž celého závodu.

Jestli cyklistiku sledujete, neměla by vám v telefonu chybět aplikace flanders classics. Je zdarma a funguje jak na iPhonech, tak na chytrých telefonech s Androidem či Windows Mobile. Pro jarní klasiky a opravdové fanoušky cyklistiky nepostradatelná věc! Informace o dnešním závodu Dwars Door Vlaanderen tam samozřejmě najdete taky.

oficiální sránky závodu jsou zde.

startovní listina Dwars Door Vlaanderen 2012

Mapka závodu Dwars Door Vlaanderen

Mapka závodu Dwars Door Vlaanderen

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?